Gal galime pasikalbėti apie… prakaitą?

Aha, teisingai. Galbūt kiek nepatogi tema, nes merginos gi neprakaituoja (ir visi žinom, ką dar, kas kvepia gėlėm, daro), o jeigu prakaituoja, tai garsiai apie tai nekalba.

O jeigu rimtai, prakaituojam visi. Natūralus organizmo procesas. Tik vieni prakaituoja daugiau, kiti mažiau, ir kiekvienas renkasi būdą su tuo kovoti.

Aš, prisipažinsiu, matyt iš tų labiau prakaituojančių. Viena vertus, spėju, taip yra dėl kelių papildomų kilogramų, kita vertus, matyt, genai ar kažkas panašaus. Tai man skirti dezodorantai mano namuose yra net keli, nevengiu vartoti skirtingų, netgi vyriškų (pastarieji dažnai geriau kvepia ir geriau veikia). Ar esu jais patenkinta? Daugiau mažiau taip. Ar jie leidžia man neprakaituoti? Ne. Ir klaida manant, kad dezodorantas sustabdys prakaitavimą, yra itin dažna.

Kas tos aliuminio druskos

Tiesa ta, kad dezodorantas iš tiesų tik padeda naikinti odos paviršiuje esančias bakterijas ir minimaliai sumažina prakaitavimą. Antipersperantas yra ta priemonė, kuri sutraukia odos poras ir gerokai pristabdo prakaitavimą. Atrodytų, visi turėtų tik ir naudoti tuos antipersperantus, visgi tiesa ta, kad stabdyti natūralų organizmo procesa yra klaida, galinti baigtis visokiom bėdom. Pavyzdžiui, pūlinių mazgais pažastyse, kuriems išnaikinti prireiks ir chirurgų įsikišimo.

Labai trumpai apibrėžiant, dažniausiai dėl tokių bėdų kaltinamos aliuminio druskos, kurių didesnis ar mažesnis kiekis yra tiek dezodorante, tiek antipersperante. Turiu prisipažinti, kad iki šio įrašo niekuomet nesusimąstydavau apie dezodorantų ir antipersperantų sudėtį, o dabar susiradau ir kalbant apie tai, kad aliuminio druskos turi sąsajų su krūties vėžiu.

Visgi ieškoti daugiau informacijos mane privertė Divergente.lt parduotuvės atstovai, pasiūlę išbandyti natūralų, veganišką (nebandytą su gyvūnais) dezodorantą „Ben & Anna“. Žinant mane ir mano nuolatinį atradimų džiaugsmą, neverta abejoti – pasakiau „Taip“. Tik perspėjau, kad rašysiu taip, kaip man atrodo, nes gi dezodorantai ir prakaitas – jautri ir asmeniška tema.

Natūralus dezodorantas – įspūdžiai

Pasirinkau „Nordic Timber“ dezodorantą, kuris apibūdinamas kaip vyriškas. Dar pasirinkau produktą popierinėje perdirbamoje tubelėje. Gavau ir puoliau lupti, ieškoti, kaip dabar tą dezodorantą naudoti. Pasirodo, reikia stumtelėti pirštu tūbelę iš apačios ir šitaip dezodorantas bus dozuojamas. Renkantis dezodorantą jo kvapas buvo apibūdintas kaip medienos, bet, sakyčiau, man čia švaros kvapas. Toks, koks būna, kai nusiprausi muilu.

Esminės sudedamosios dalys – soda, taukmedžio sviestas ir marantos milteliai. Soda naikina bakterijas, taukmedžio sviestas ir milteliai saugo nuo prakaito. Kadangi produktas ekologiškas, jį rekomenduojama laikyti kambario temperatūroje, kad neprarastų savybių. Tačiau nepaisant visko, savo konsistencija „Ben & Anna“ natūralus dezodorantas neprimena įprastų, randamų prekybos centruose. Kad geriau teptųsi, jam reikia šiek tiek šilumos, todėl pirmi brūkštelėjimai baigiasi trupėjimu. O kai sušyla – tepasi tikrai lengvai.

Ko tikrai nerekomenduočiau, tai tepti šio dezodoranto ant ką tik depiliuotos odos. Šiaip jau buvau įpratusi su dauguma parduotuvinių, kad teptis jais galiu prabėgus kelioms minutėms po skustuvo naudojimo. Su „Ben & Anna“ spėjau pasitepti abi pažastis, o tada pajutau, kad oda peršti. Vėliau dega. Ir velniškai. Teko nusiplauti viską pasitelkus muilą ir dvi dienas vaikščiojau raudonomis ir perštinčiomis pažastimis. Reakcija savaime suprantama: pamėginkite ant šviežio įdrėskimo užsiberti sodos, bus tikrai tas pats.

Ar veiksmingas?

Dažniausiai iš natūralių produktų intensyvaus poveikio tikėtis sunku. Gerai, jei poveikis būna toks pats, kaip įprastų, masinės prekybos vietose sutinkamų, produktų. Būtent tokią situaciją turiu ir aš. Prakaito kvapo nejusti po visos dienos, bet meluočiau, jei sakyčiau, kad pažastys yra visiškai sausos. Greičiausiai jei jos tokios būtų, būtų blogai, mat, kaip ir minėjau, natūralių procesų slopinimas neretai baigiasi sunkiomis komplikacijomis ir ligomis.

Tačiau „Ben & Anna“ svetainėje randu patarimą neskubėti spręsti, mat organizmui reikia laiko, kol šis prisitaikys prie natūralaus produkto. Tad kol kas dezodorantą naudoju tik dvi savaites, manyčiau, užbaigusi pakuotę turėsiu papildomų pastabų.

Vieną savotiškai gerą dalyką jau pastebėjau. Dauguma įprastų prekybcentriuose perkamų dezodorantų anksčiau ar vėliau priversdavo pagelsti, pabalti ar pan. dėvimų drabužių pažastis, „Ben & Anna“ nieko panašaus nedaro. Jei baisiai prakaituosite, pavyzdžiui, sportuosite, gali likti savotiškai riebios dėmės, bet išsiskalbiančios net šaltame vandenyje. Didelis pliusas.

Tai pirkti ar nepirkti?

Į šį klausimą man visada atsakyti sunkiausia, mat, atrodytų, galėtumei apsieiti ir su iki šiol naudotais produktais. Visgi „Ben & Anna“, manyčiau, turėtų įvertinti tie, kam svarbi įmonių socialinė atsakomybė ir ryšys su aplinka, tai, kad produktai būtų kuo įmanoma natūralesni ir nebandyti su gyvūnais. Galiausiai jį bent kartą turėtų išbandyti besirūpinantys savo kūnu ir bijantys galimų rūpesčių dėl aliuminio druskų.

„Ben & Anna“ rasti galite Divergente.lt elektroninėje parduotuvėje. Pakuotės yra dviejų tipų – įprastas stick’as (dabar rinkčiausi šitą, nes tokia pakuotė man atrodo patogesnė) ir ekologiškas, perdirbamas. Dezodorantas sveria 60 gramų, vieneto kaina – 9,99 euro. Yra šešių skirtingų kvapų, pradedant vanile, baigiant medžiu. Anot atstovų, būtent medžio kvapas („Nordic Timber“) yra tinkamas ir vyrams, kiti – gaivesni, lengvesni, saldesni. Aš ir norėčiau išbandyti tą gaivesnį ar saldesnį, mat vyriškasis man visgi ne itin limpa.

6 thoughts on “Ekologiškas ir veganiškas „Ben & Anna“ dezodorantas: ar gali natūrali priemonė apsaugoti nuo prakaito?”

  1. Ačiū už rekomendaciją, pati kovoju su prakaito smarve, o dezodorantų su aliuminio druskom nebenaudoju jau keletą metų, jie ir šiaip nebuvo man labai veiksmingi, veiksmingiausias tai Old Spice….su natūraliais man visąlaik loterija, retai kas veikia taip, kaip norėčiau, bet bent minimaliai nuima kvapą. Reiks pabandyt šitą :)

  2. Ačiū ūž apžvalgą :) Naudoju tik natūralius dezodorantus, tačiau šitas man nematytas.

  3. Ačiū už objektyvų pristatymą ir pasidalinimą, Manau, kad gerais produktais tikrai verta dalintis. Šie dezodorantai nerealūs. Kai atradome juos daudojame visa šeima – ir vyras ,ir aš, ir paaugliai vaikai. Dabar įsigudrinau nešti dovanų juos, nes jie tokie labai nestandartiški. Kam dovanojome liko labai patenkinti.

  4. Labai idomus postas ačiū už nuostabią informaciją.

  5. Gal galėtumėt pasidalinti kokiais kitais nestandartiškais ekologiškais produktais esate bandžiusi naudotis? Kažkaip pastaruoju metu norisi natūralumo, jau tie cheminiai kvapai ir sudėtis pradeda erzint..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *