Vis stebėdavausi, kaip tai įmanoma, kai kažkur išlįsdavo koks nors atvejis, kai kieno nors socialinio tinklo profilis būdavo užgrobiamas. Galvodavau, na, jeigu turi slaptažodį, dar ir telefono numerį įsivedęs esi, tai jau tikrai gi – niekaip.

Ir ką. Šeštadienį atsidarau savo el. paštą ir matau du pranešimus. Vienas, kad mano „Instagram” paskyroje pakeistas telefono numeris. Antras, kad mano „Instagram” paskyros el. pašto adresas pakeistas. Pastarajame laiške buvo prierašas, kad „jeigu tai ne tu, spausk šią nuorodą ir pakeisk reikalus”, ar maždaug kažkaip taip, tačiau kadangi laišką pastebėjau prabėgus 4-5 valandoms, į telefoną jokio pranešimo negavau, nuoroda jau nebeveikė. Kai pamėginau prisijungti prie savo paskyros, man tepasakė, kad, „atleiskite, tačiau paskyros tokiu ir anokiu el. paštu užregistruota nėra.”

Puoliau į paniką. Mat paskyra asmeninė, aktyviai naudojama, turiu kažkokį būrelį followerių, įsipareigojimų ir t.t. Galų gale, yra kalnas asmeninių susirašinėjimų ir pan. Pirmiausia pasitikrinau, ar mano paskyra tebeaktyvi. Tuomet, ar neprikrauta neaiškaus turinio. Tada savo blogo „Instagram” paskyroje pranešiau apie tai, kad mano asmeninė paskyra pavogta.

Be kita ko, kreipiausi ir į „Facebook”. Pastarieji, jeigu nežinojote, yra nusipirkę „Instagram”. „Instagram” savo laukelyje, kuris spaudžiamas, kai nepavyksta prisijungti, turi punktą, skambantį maždaug taip: „Mano paskyra buvo pavogta”. Pasirenki šį, nurodai kontaktinį emeilą, aprašai detales, pasirenki, ar paskyroje buvo asmeninių nuotraukų ir pan. Padariau viską ir labai greitai gavau iš jų laišką, raginantį atsiųsti savo nuotrauką, kurioje laikyčiau lapą, su jų atsiųstu patvirtinimo kodu. Tarp reikalavimų, kad matytųsi mano abi rankos, kad matytųsi veidas ir t.t. Tą, žinoma, padariau.

Aišku, norisi visko labai greitai, tačiau kol kas mano paskyroje – tyla. Mirtina. El. pašte irgi. Negaunu jokių žinių, kaip elgtis toliau, negaliu prisijungti prie savo paskyros, net nežinau, kodėl ta mano niekingai maža paskyra buvo pavogta. Ir nežinau, kaip buvo pavogta. Tas visų svarbiausia.

Rodos, niekur nesijungiau nesaugiai. Rodos, nenaudojau niekur įtartinose svetainėse jokių savo prisijungimų. O paskyros, štai, nebeturiu. Galbūt esate susidūrę su panašiais atvejais ir žinote, kiek laiko trunka, kol „Facebook” ir „Instagram” administratoriai priima sprendimą? Galop, galbūt patarsite, kaip apsisaugoti nuo panašių interakcijų?

2 thoughts on “Mano „Instagram” pavogė”

  1. Nesuprantu kodėl, bet Instagramas nuo ryto pas mane nepasileidžia

  2. Broniau, linkiu, kad būtų koks laikinas sutrikimas, o ne vagystė. Mano atveju kol kas tyla visiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *