Mano įrašas apie tai, kaip išsirinkti epiliatorių ir į ką atkreipti dėmesį renkantis, vis dar tarp itin populiarių. Bet aš be to, kad dabar turiu tris skirtingus epiliatorius, šią vasarą kiek pasilinksminau ir išbančiau kitokius dalykus. Pirmiausia – epiliaciją cukrumi (o tiksliau cukraus pasta), o galiausiai – ir plaukų šalinimo procedūrą lazeriu.

Prieš ar palei plauką?

Pakalbėkime apie epiliaciją cukrumi. Atrodytų, kad ir čia peša, ir epiliatoriumi darbuojantis plaukas yra pešamas. Visgi didžiausias skirtumas tarp šių dviejų pešimo būdų – kryptis, kuria plaukas pešamas. Juk epiliatoriumi dažniausiai braukiate prieš plauko augimo kryptį. O tai lemia, kad neretai plaukelis nutrūksta, lūžta ir jo šaknis, arba kitaip tariant, folikulas, lieka odoje.

Pešant cukrumi procedūra daroma pagal plauko augimo kryptį. Tad tai reiškia, kad plauką išpešti kur kas lengviau su viskuo. Ir oda po visko lieka gerokai švelnesnė. Tiesa, su tam tikrom išlygom. Aš labai nustebau, kai procedūrą man dariusi merginas papasakojo, kad atėjus depiliacijai tada, kai lieka mažiau nei savaitė iki menstruacijų pradžios, skausmas yra gerokai didesnis, o gana dažnai iš tos vietos, kur ką tik buvo plaukas, išsisunkia ir lašelis kraujo. Tačiau išbandžiau savo kailiu: skirtumas tikrai yra. Ir jeigu menstruacijos netrukus, absoliučiai nerekomenduoju epiliacijos cukrumi.

Ar skauda pirmą kartą pešant cukrumi? Žvėriškai. Bent man. Aš turiu gana nedidelę toleranciją tokio tipo skausmui. Tiesa, ne visur skauda vienodai. Pavyzdžiui, pešant kojas skaudėjo, bet nebuvo taip jau labai blogai. Sakyčiau, panašu į epiliatorių. O pešant pažastis pirmą kartą tikrai galvojau, kad mirsiu. Ir verkiau.

Kuo toliau, tuo lengviau

Plaukų pešimas yra geras tuo, kad iš principo tą darant nuolatos, plaukeliai ima silpnėti ir kartais sunyksta visiškai. Tad atėjus antrą kartą, trečią kartą ir t.t., procedūra bus gerokai lengvesnė ir paprastesnė.

Kaip atrodo tas susilpnėjęs plaukas? Pavyzdžiui, mano atveju didžiausias skirtumas pasijuto pažastyse. Nes po pirmosios pažastų epiliacijos ataugo kone bespalviai, vos matomi, silpni ir ploni plaukai, tiesą sakant, labai primenantys tą momentą, kai paauglystėje supratote, kad pažastyse atsirado „augmenijos”. Išpešant juos procedūra buvo kone dukart trumpesnė nei pirmąjį kartą ir, beje, dukart lengvesnė ir kone neskausminga.

Epiliacija cukraus pasta. Ulrike Maldoff nuotr.

Tačiau yra viena delikati sritis, kur pirmasis kartas – ypač skausmingas. Kalbu apie bikinį ir ypač brazilišką depiliaciją, t.y. tą variantą, kai plaukelių nelieka apskritai. Epiliaciją cukrumi dariusi mergina pasakojo, kad viskas priklauso nuo plaukelių stiprumo, tankio ir t.t. Jei esate nelaimėlė ar nelaimėlis, kurie natūraliai turi gausų plaukuotumą, nepavydžiu ir užjaučiu. Šios srities depliacija yra žvėriškai skausminga. Aš asmeniškai po pirmojo karto negalėjau prisiliesti prie bikinio srities kone keturias dienas. Ar kartočiau? Man prisiekinėjo, kad kiti kartai ne tokie skausmingi, bet aš nusprendžiau, kad skustuvas – geriau.

Lazerio privalumas – greitis

Taip mąsčiau iki tol, kol bičiulė, dirbanti estetikos klinikoje, privertė ateiti pas ją epiliacijai lazeriu. Didžiausias šios procedūros trūkumas yra kaina, nes pasirinkę epiliacijai didesnį plotą, 100 procentų sumokėsite daugiau nei 100 eurų. O gal net ir 200 eurų. Ir dar gi, procedūra yra skausminga. Nėra taip, kad nejausite nė trupučio.

Visgi didžiausias pliusas tas, kad procedūra velniškai greita. Bičiulė ėmėsi bikinio srities ir pažastų, tai viskas užtruko gal 15-20 minučių. O gal net greičiau.

Koks jausmas? Po kiekvieno lazerio impulso ateina staigus skausmas ir karštis, tačiau po mažiau nei akimirkos – nebejusti nieko. Dar kvapas svilininamų plaukų. Beje, svarbu į procedūrą ateiti švariai nuskustomis pažastimis ir t.t., mat plaukas deginamas, tai jeigu jis bus ilgas, bijau net pagalvoti, koks būtų kvapas ir vaizdas.

Po procedūros depiliuotas vietas reikėtų patepti „Bepanthen” kremu, kuris odą nuramins. Neverta išsigasti, jei ant lazeriu epiliuotos odos atsiras juodų taškelių – tai sudegę plaukeliai, kurie netruks iškristi. Ir dar gi, po procedūros kokią savaitėlę atrodys, kad plaukai niekur nedingo. Visgi jie visi negyvi, išlįs iš odos ir oda liks švarutėlė.

O kas po to?

Tiek po epiliacijos cukrumi, tiek po depiliacijos lazeriu, plaukeliai vis tiek atgaus. Tačiau retesni, švelnesni, silpnesni. Mano pačios asmeninis įspūdis toks, kad po cukraus plaukų atauga vis tiek nemažai, nesvarbu, kad jie silpnoki. Ir jie atauga sąlyginai greitai. Pažąstims reikia savaitės ar pusantros, bikiniui – trijų savaičių, kojoms – dviejų-trijų savaičių.

Lazeris turi ilgesnį poveikį, mat tiek pažąstyse, tiek bikinio srityje plaukeliai ėmė atauginėti prabėgus daugiau nei mėnesiui. Ką dar pastebėjau, kad plaukai atgauga kur kas retesni. Kaip bičiulė pasakojo, lazerio procedūros reikėtų maždaug kas 6 savaites.

Taigi, ką rinkčiausi aš?

Į vatą nevyniosiu: jeigu kojos, pažąstys ir t.t. dar gali būti depiliuojamos cukrumi, mat skausmo lygis vidutiniškai pakenčiamas, bikinis vienareikšmiškai yra įmanomas depiliuoti tik lazeriu, mat procedūra nors ir skausminga, ji labai greita. Gerokai greitesnė nei epiliacija cukrumi.

O trečias variantas – naudoti skustuvus, arba nedaryti nieko. Juk svarbiausia, kaip patinka jums, o ne kažkam kitam.

4 thoughts on “Depiliacija cukrumi prieš depiliaciją lazeriu: nuo ko plaukai nustoja augti?”

  1. Nu bet kaip faina, kad va po savaitės ar kelių atauga :) pas mane po daugiau nei 2 metų reguliarios fotoepiliacijos tai vis dar svajonėse :)

  2. Aš nemeluosiu, rašydama galvojau apie tave ir mūsų pokalbį prieš kelerius metus. Bet, kaip supratau iš abiejų merginų, aš esu ganėtinai keistas padaras, mat plaukų netrūksta, bet ataugti jie tikrai neskuba.

  3. Hmnn na aš aną savaitę pirmą kartą išbandžiau lazerį. Šiaip tikrai neskausminga (palyginus su visokiais vaškais), daugiau bijojau kutulio nei skausmo.:)) Bet jokio svylančio kvapo nebuvo, man rodos ten deginama plauko šaknis ne pats plaukas. Ir žadėjo, kad po 5-6 procedūrų išvis nebereikės daugiau nieko daryti :) Kitą kartą užklausiu kaip ten yra iš tiesų
    Puiki apžvalga!

  4. Natalija, ačiū! Aš kaip tik šeštadienį procedūrai užsirašiusi, tai irgi pasiteirausiu detaliau :) Gali būti, kad mano plaukai gerokai storesni nei pačios, todėl jaučiau tą kvapą :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *