Kinijos „Huawei” galvoja, ką čia daryti, nes JAV uždrausta pardavinėti naujus „Mate 20 Pro” dėl, esą, šnipinėjimo pavojaus, aš visą savaitgalį praleidau su šituo telefonu ir, jeigu kas nors ką nors šnipinėja, leidau šnipams pamatyti, koks gražus ruduo Lietuvoje.

Telefono užsimaniau, kai prisižiūrėjau visokių „Instagram” istorijų apie tai, koks nuostabus įrenginys tai yra. Aš gi amžinai esu „išalkusi” visokių naujų įrenginių, tik duok. Žodžiu, kolega, rašantis apžvalgas DELFI, suveikė telefoną savaitgaliui.

Mano pagrindinis noras buvo paprasto vartotojo akimis ir galva patikrinti, kiek gera triguba kamera, galinti fotografuoti ir makro, ir plačiu kampu. Juk be to, kad telefonas naudojamas skambinti, rašyti, naršyti, pasėdėti feisbuke ir instagrame, viena svarbiausių jo funkcijų – nuotraukos. Kuo dailesnės ir kuo paprasčiau išgaunamos, kad nereikėtų sukti galvos. Ir drauge, kad būtų galimybių tiems, kurie į fotografiją žiūri kiek profesionaliau.

Tos trys kameros, maždaug 1000 eurų kaina, stiklo ir aliuminio korpusas, 8 branduolių procesorius ir galybė darbinės bei vidinės atminties sužavėjo pasaulį. Tądien, kai buvo pristatytas telefonas, atrodo, internetai sprogo. Ir, aišku, drauge su pagyrų pliūpsniu pasklido ir atrastų minusų šūsnis. Ar verta stebėtis, kad panorau išsiaiškinti pati, kas ir kaip?

Išvaizda ir turinys dėžutėje

Dailus, modernistinis ir minimalistinis dizainas, jau matytas ankstesniuose „Samsung” modeliuose – lenkti kraštai ir stiklas visur kur. Jungčių žiauriai mažai: C-type krovimui (beje, labai sparčiam, per keliolika minučių įkraus pusę baterijos) skirta jungtis yra drauge ir jungtis ausinėms. Šone – mygtukas garsui bei raudonas išjungimo mygtukas. Dar dugne nedidukė dėtuvė dviems SIM kortelėms.

Priekinė kamera įprasta, gale – trys ir blykstė. Garso išvesčiai skirtas vienas garsiakalbėlis telefono priekyje, kitas – telefono apačioje, kur ir C-Type jungtis.

Dėžutėje ne tiek visko daug. Pakrovėjas, kurį verta saugoti, nes jis geba greitai įkrauti telefoną. Specialus antgalis, leidžiantis C-Type jungtį naudoti kaip jungtį ausinėms, todėl galite prisijungti bet ką, kas turi 3,5 mm stereo jungtį. Ir dar permatomas silikoninis dangtelis iš pažiūros trapiam telefonui apsaugoti. Viskas!

Beje, „Mate 20 Pro” yra ir atsparus vandeniui bei dulkėms.

Trumpas įspūdis naudojantis

Seniai seniai vis keikdavau pirmųjų išmanių „Huawei” vartotojo sąsajas (UI). Buvo nepatogios, prigrūstos kalnų visokių programėlių, kurių nereikėdavo, jos lūždavo, nepasileisdavo, stridavo telefonas ir t.t. O dabar „Huawei” žaidžia aukščiausioje lygoje. Jaučiu kažkur galvoje tokią stigmą, likusią po pirmųjų savo bandytų telefonų, kad sau „Huawei” gal dar nenorėčiau, bet pabandžiusi šviežiausią gaminį suprantu, kad situacija yra kardinaliai pasikeitusi.

Tiesa, toks intarpas iš praėjusių metų pabaigos. Teko bandyti „P20 Lite” versiją. Tada supratau, kad „Huawei”, kitaip nei dauguma gamintojų, kurdami „Lite” versiją ne tik sumažina telefono dydį, bet ir kaip reikiant apkarpo šio galimybes. Ir taip, kaip patiko P20, taip žiauriai užknisdavo šio modelio „Lite” versija. Tai sau tada pasakiau, kad jeigu kada gyvenime nutiks „Huawei”, jokių „Lite” versijų.

Grįžtu prie naujausio gaminio. Realiai – jis gražus. Elegantiškas, „kūdas”, ryškiu ekranu, įspūdį paliekančia nugarėle su tom visom kamerom. Kažkaip toks net kiek įvaizdinis telefonas, ne šiaip koks. Bet yra vienas bet. Lenkti kraštai ir stikliniai paviršiai man nepatiko dar „Samsung Galaxy S7 Edge” laikais. Nepatiko ir „Sony Xperia XZ2” laikais. Nes tokie telefonai yra prakeiktai slidūs, o spėkite, kokia kombinacija yra grindys plius telefonas? Nekokia. Tai va. Dažnai jausmas toks, tarsi kokį muiliuką rankoje laikytumei. Tik ir saugai, kad neišslystų, todėl silikoninis dangtelis jam – puikus „Huawei” sprendimas.

Ir dar šiek tiek apie tuos lenktus kraštus. Nežinau, kaip jums, bet man, kai kraštas lenktas ir jis aktyvus lietimui, yra nesąmonė. Per kelias dienas šimtus kartų susidūriau su tuo faktu, kad kažkaip pasispaudžia „Next” žiūrint „YouTube” vaizdo įrašus, kažką primaigau žaisdama, uždarau arba atidarau „Messenger” programėlėje skirtingas klaviatūras ir t.t. Reikia priprasti. Nors vaizdas, pripažinsiu, kai tai, ką žiūri, yra iki pat kraštelio ir atrodo, kad telefonas apskritai neturi kraštinių, LABAI gražus ir geras.

Ir dar labai patiko ekrano ryškis, taškų kiekis ir tankis. Vien dėl to visi vaizdai kažkaip gerokai gražesni.

Tai kaip ten su nuotraukomis?

Vos pasirodė pirmosios nuotraukos, greitai buvo pastebėta, kad toli gražu ne viskas, kas auksu žiba. Daugiausiai kritikos „Huawei Mate 20 Pro” sulaukė dėl vadinamojo „Bokeh” efekto. Aiškinant paprastai, karčių žodžių netrūkta dėl to, kaip telefonas sulieja vaizdą už objekto, kai pasirenkamas „Diafragmos” režimas. Ir neslėpsiu – tas režimas prastas. Tikrai.

Automatinis režimas tikrai geras. Puikiai susitvarko su aplinkom, greitai fotografuoja, seka objektą, kurį reikia fokusuoti, ir viską daro labai greitai. Tik lygindami nuotraukas su kolega pastebėjome, kad baltos šviesos balansas ne visai teisingas. Ir visose nuotraukose per daug mėlynos spalvos. Tai nekliudo daugeliu atvejų, tačiau portretai, ypač tų žmonių, kurių oda labai balta, bus melsvoki, todėl reikės imtis korekcijų.

Nepaisant to, man labai patiko, kaip išliejamas fonas, išgaudomos detalės. Labai patiko nuotraukų detalumas. O dar labiau patiko fotografija kontrastingoje aplinkoje. Tai yra, kai kai kurie objektai pavėsyje, kiti – saulėje. Čia „Mate 20 Pro” tikras meistras. Meistriškai telefonas tvarkosi ir tada, kai reikia fotografuoti tamsoje. Vien dirbtinio intelekto „išlaikymas”, leidžiantis kelių sekundžių trukmės kadrus daryti „iš rankos”. Tie kadrai gal ir nėra tokie tobuli, kokie būtų, jei būtų daromi pasitelkus bent mažyti trikojį, bet įspūdį tikrai palieka.

Ir, galiausiai, tiems, kas nori išnaudoti fotografijos telefonu potencialą, aš rekomenduočiau naudoti „Pro” režimą. Tokį, kur leidžiama keisti ISO, fokuso juostą, išlaikymą, diafragmą ir t.t. Šitas režimas leis padaryti viską, ką norite.

Tai pirkti ar ne?

Klausimas pats sunkiausias. Jeigu jūsų lūkesčiai labai dideli, siūlyčiau pirmiausia išsibandyti telefoną. Jis darys viską, ką norėsite, tačiau kai kur teks luktelėti, matyt, programinės įrangos atnaujinimo. Jeigu lūkesčiai objektyvūs ir suprantate, kad telefonas, net geriausias, nepakeis tikrų fotografo įrankių, tada tai telefonas jums: galingas, spartus, ryškių spalvų, turi visokiausių įdomiausių režimų, gerai laiko baterija ir t.t.

Aš, panešiojusi kurį laiką ir palyginusi su vasarą nusipirktu „One Plus 6”, kažkaip galvoju, kad nepirkčiau. Nes nepaisant man labai patikusios gana prabangios telefono išvaizdos, jis nėra TIEK geresnis už mano dukart pigesnį telefoną.

P.S.: nuotraukos neredaguotos!

3 thoughts on “Labai greita „Huawei Mate 20 Pro” apžvalga: geriausia kamera ar muilo burbulas?”

  1. Aš iš tikrųjų savo One Plus 6 labai kažkaip patenkinta esu. Ir nuotraukos geros, ir susitvarko gerai su iššūkiais, ir kaina nėra tokia didelė :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *