Mes namie anksčiau turėjom tokią frazę – „Paduok katiną”. Dažniausiai aš sakydavau ją, nes amžinai prieš pat miegą prisilakstydavau basomis, kojos suledėdavo, o mano kraujotaka tokia, kad galiu tirtėti porą valandų lovoje ir niekaip nesušylu. Tai katinas tapdavo tokiu kaip ir šilumos kamuolėliu – pasiimi po antklode, glostai glostai, jis murkia, šildo, ir abu užmiegam. Tiesa, ne visais atvejais toks planas suveikdavo. Kartais katinas būdavo nenusiteikęs tapti šildykle, kartais katinu negalėdavome pasidalyti dviese ir pan.

O prieš porą mėnesių gavau laišką iš Sildo.lt įkūrėjo su pasiūlymu įvertinti jų turimas šiltas dovanas, arba dar kitaip – šildykles. Faktas, kad matydavau dailių šildyklių įvairių blogerių ir vlogerių rankose, bet man pačiai šildyklė asocijavosi su mano gilioje vaikystėje matytu mamos turėtu daiktu: tokia gumine pūsle, į kurią pripildavo karšto vandens,  apsukdavo rankšluosčiu ir dėdavo į lovą arba prie skaudamos, perpūstos, vietos. Su sese, prisimenu, vis čiupinėdavom tą daiktą, tačiau didelio žavesio jis nekėlė: sunkus, smirdantis guma ir t.t.

Peržiūrėjusi įmonės interneto puslapį supratau, kad laikai gerokai pasikeitė ir tie guminiai, negražūs ir smirdantys daiktai seniai praeitis. O verslo istorija, kurią papasakojo Sildo.lt įkūrėjas, sužavėjo. Pasirodo, šildyklėmis jis domėtis pradėjo tada, kai gimė sūnus ir ilgą laiką visa šeimyna kentėjo dėl mažąjį kamavusių pilvo dieglių.

„Kai vaistai nepadėjo, pradėjome domėtis šilumos terapija. Nusipirkome vaistinėje šildyklę ir… nusivylėme. Išpakavus pirkinį pasklido nemalonus gumos kvapas. Supratome, kad tokio daikto naudoti nenorime, todėl ėmėm ieškoti ekologiškų šildyklių. Radome ir trečius metus draugaujame su „Hugo Frosch” bei esame oficialūs jų atstovai Baltijos šalyse”, – tokią istoriją papasakojo Aurėlijus Tučkus, Sildo.lt įkūrėjas.

Anot jo, suradus savo šeimai tinkamą daiktą, norėjosi pasidalinti atradimu ir su kitais, ieškančiais inovatyvių, ekologiškų, kvapų neskleidžiančių šildyklių ir net nebūtinai vaikams, bet ir tiems, kam tiesiog norisi šilumos. Žodžiu, susitarėme, kad tokią ekologišką šildyklę gausiu ir aš, o gavusi – turėsiu visišką laisvę papasakoti tai, kaip man atrodo jų produktas. Tiesa, dovanų gavau labiau tinkamą suaugusiems, nors interneto parduotuvės vaikiškų šildyklių skiltyje yra tiesiog TOBULŲ variantų, kurių irgi labai norėčiau.

Paprasčiau nei paprasta

Šildyklė atkeliauja kartono dėžutėje, dailiai supakuota, absoliučiai tinkamas variantas dovanoms. Greta – pridėta instrukcija, taip pat „Hugo Frosch” etiketės. Ištraukusi iš dėžutės tuoj puoliau uostyti – jokio gumos kvapo. Vietoje jo, greičiau, sakyčiau, yra kažkoks švelnus, vos juntamas, nė kiek neerzinantis. Gumos kvapo nejusti net atsukant kamštį. Pabrėžiama tai, kad šildyklių sudėtyje nėra PVC ir ftalatų, o didžioji dalis medžiagų – organinės, atsinaujinančios.

Naudojimas visiškai paprastas – atsuki kamštį, pakiši po čiaupu, pripili karšto vandens ir nešies į lovą. Arba ant sofos. Arba visur, kur sugalvoji, kad reikia šilumos. Esu net prie kompiuterio su skaudančia nugara ir šildykle pridėta sėdėjusi. Svarbu atsiminti, kad karštesnio nei 60 laipsnių vandens į šildyklę pilti nerekomenduojama, bet standartinis iš čiaupo bėgantis karštas vanduo turėtų būti pats tas.

Kadangi šildyklė turi užvalkalą (priklausomai nuo pasirinkimo, jis yra iš kitokių medžiagų, maniškis, pvz., poliesterio), ją naudoti visiškai saugu, nes nenusideginsi ir nebus per karšta. Be to, užvalkalą galima skalbti (aktualu tiems, kas naudoja šildykles mažiems vaikams). Beje, sandarumui suteikiama dviejų metų garantija. Vienintelis minusas tiems, kas turi mažesnes kriaukles, mat neretai „kailiukas” šiek tiek sušlampa.

Man patiko tai, kad skleidžiama šiluma labai tolygi ir,  arba dėl to, kad yra su užvalkalu, ar dėl kitokių priežasčių, šiluma išlaikoma ganėtinai ilgai. Kažkurią naktį išmiegojau su šildykle, ji prabuvo geras 7 valandas po antklode. Tada atsikėliau, o katinas, prikirtęs maisto, grįžo į lovą miegot toliau ir šildyklę dar galėjau padėti jam, kad pasišildytų pats.

Žinau, kad dabar dovanų paieškų metas ir daugelis suka galvas, kam ką padovanoti. Kadangi modernią šildyklę pačiupinėjau pati, manyčiau, apie tokio tipo dovaną galėtų pagalvoti tie, kas ieško dovanos draugams, turintiems nedidelių vaikų. Klasikinio tipo šildyklės tiktų tiems, kas yra gyvenimo būdą, stilių ir t.t. „Instagrame” mėgstantys demonstruoti stileivos. Galiausiai, visuomet verta pagalvoti apie nuolat šąlančius bičiulius arba vyresnio amžiaus žmones, nes, gi, šiluma kaulų tikrai nelaužo. Sakyčiau, tokia dovana turi kur kas daugiau prasmės ir funkcijos nei visokios žvakės ir šampūnų rinkiniai. O jei dar prie viso šito pridėsite gardžios arbatos, mėgiamų sausainių ir kokias dailias vilnones kojines, manyčiau, dovana jaukiausių ir nuoširdžiausių sąraše užimtų tikrai aukštą vietą.

Beje, priklausomai nuo dydžio, medžiagų ir kitko, ekologiškos šildyklės kainuoja nuo 8 iki 20 eurų, o įsigyti jas galima Sildo.lt interneto puslapyje.

One thought on “Ekologiška šildyklė: ar gali tapti dovana Kalėdoms ir kuo skiriasi nuo senovinių „pūslių””

  1. Kadangi kojinių ir puslių dukra su vyru namuose turi apsčiai, o jie vis skudžiasi kad namuose šalta su žmona nuspręndėme nupirkti jiems mažą krosnelę. Na tai galbūt nėra labai tradiciška dovana, tačiau apgalvota, o jiems labai patiko. Gali pasirodyti, kad tokie dalykėliai brangiai kainuoja, bet jų šiais laikais būna įvairiausių. Radome gana nebrangų, todėl ir nupirkome.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *