Yra du dalykai, kurie mane žavi. Automobiliai ir namų elektronika. Na, nekalbu apie skalbimo mašinas ar kažką, nes tokie dalykai gal ir gali žavėti, bet galimybių bandyti juos ne tiek ir daug. Įsivaizduokite, jei IT sferos žurnalistas per mėnesį pakeičia bent du telefonus, tai ar įmanoma pakeisti per mėnesį dvi indaploves ar skalbykles? Nemanau!

Užtat gerokai lengviau kalbėti apie vartotojišką techniką. Pavyzdžiui, telefonus. Ir taip jau nutiko, kad, ačiū „Huawei“, gavau pačiupinėti ne ką kitą, o plačiai išreklamuotą ir išgirtą „Huawei p30 PRO“. Aha, tos pačios nuostabios spalvos viršeliu (primena mėnulio akmenį) ir su tom pačiom keturiom kamerom.

Kalbėti daug apie telefono parametrus nesinori. Ar jo užteks viskam, kam įsigeisite? Užteks. Ir tiek užtenka šiandien pasakyti apie šiuolaikinį telefoną. Baterija laiko nuostabiai (kol naujas telefonas), tačiau jeigu nuspręsite filmuoti labai didelės raiškos vaizdo įrašus, nenustebkite, baterija tirps sparčiai, o telefonas kais.

Šiaip, tikriausiai, galiu būti 100 proc. tikra, kad didelės raiškos vaizdo įrašai, geros kokybės nuotraukos bus tas, dėl ko tą naują, tūkstantį eurų kainuojantį, telefoną pirkote. Bent jau aš būtent dėl šito norėjau pačiupinėti tą telefoną, nes po to, kai nusipirkome du „One Plus 6“, seniai nebeliko poreikio ieškoti greitesnio, spartesnio, galingesnio telefono, o va galinčio fotografuoti ir filmuoti geriau, visada norisi.

Ką dariau su „Huawei p30 PRO“? Keliavau į Kroatiją. Ir kol skridau, važinėjau ir t.t., turėjau daugybę progų patikrinti ir tai, kaip telefonas artina, kaip fotografuoja, kaip filmuoja.

Kaip artina?

Oficialiai „Huawei p30 PRO“ giriamas dėl to, kad gali vaizdą priartinti iki 50x. Tiesa, man gražiausiai atrodo artinimas penkis kartus, artinant daugiau viskas priklauso nuo to, ką artinate. Dažniausiai išties kokybiškam vaizdui pritrūksta šviesos, o be to, 50 kartų padidinus vaizdą, jau norisi ir stovo, nes menkiausias rankų virptelėjimas tokiame priartintame vaizde tampa žemės drebėjimu.

Pavyzdžiui, nuotraukoje aukščiau – Frankfurtas pro lėktuvo langą. Pirmame kadre platus kampas, toliau – penkis kartus priartinta, o paskutinė nuotrauka – 50x. Atrodo visai neblogai, ar ne? Nors paskutinis kadras, gaila, neatrodo itin kokybiškas.

Labiausiai man patinka 5x artinimas. Jis toks skoningas – kokybės dar užtenka, bet gražiai išplaunamas fonas už priartinto objekto. Aišku, portretui tai reikia meistriškumo, galbūt netgi stovo, geros šviesos ir t.t. Man pačiai gražiausiai atrodė peizažai, padaryti priartinus vaizdą penkis kartus. Nuotraukos žemiau.

Dar labiau nei 5x priartinimas man patinka platus kampas. Šito pasigendu daugelyje naujų telefonų. Užtenka tą žymeklį, kurį naudojate priartinimui, truktelėti žemyn ir gaunasi štai kas.

Kaip fotografuoja?

Jei trumpai – tai gerai. Vaizdas ryškus, aiškus, labai dažnai į fotografiją kišasi dirbtinis intelektas, bandantis atpažinti vaizdą ir patobulinti nuotrauką papildomai.

Patinka tai, kad yra vadinamasis „Pro“ režimas, leidžiantis koreguoti daugybę nuotraukų parametrų. Ir dar patinka naktinis režimas. Tačiau jam neabejotinai reikia stovo, nes telefonas gali turėti ganėtinai ilgą išlaikymą ir čia jau laikant jį rankose nufotografuoti matomą vaizdą kokybiškai bus sudėtinga. Štai, čia žemiau, nuotrauka vaikštant Splito pakrantėje.

Beje, naktinis režimas yra fantastika dėl to, kad sugeria daugybę šviesos. Daugiau net, negu akis mato. Ir tas tikrai žavi. Kokybės gal per daug aklinoje tamsoje fotografuojant nėra, bet… įspūdį palieka.

Kaip filmuoja?

Kalbant apie filmavimą, „Huawei p30 PRO“, mano akimis, puikiai tiktų filmų kūrimui. Galbūt į Holivudą nepretenduotumėte, bet kurti video blogus, vaizdo klipus ir t.t., tikrai įmanoma.

Vienintelis nuoširdžiai erzinęs dalykas – jautrus fokusas. Bandžiau pro lėktuvo lango filmuoti Kroatijos pakrantes, tai pykausi ir pykausi, nes telefonas tik sufokusuoja baltą smėlį ir namelius, ir peršoka ant lėktuvo lango purvų. Ir niekaip taip ir nepavyko susitarti su fokusu.

Antra vertus toks šokinėjimas reiškia, kad idealiomis sąlygomis fokusas labai greitais ir, keičiantis objektui, keičiasi ir fokuso taškas. Tai viena vertus trūkumas, antra vertus – visai gerai.

Tai ar pirkti?

Žinot, man baisiausia šitame telefone yra kaina. Bet jeigu jūsų ji negąsdina, tuomet ramiai galite pirkti. Ypač, jei jūsų tikslas yra kokybiškos nuotraukos. Kodėl taip sakau? Nes net itin sudėtingomis sąlygomis telefonas geba šį tą išspausti.

Pavyzdžiui, štai sėdėjome su komandos nariu ir dėliojome būsimo Chill’n’Grill X planus. Ant stogo, mano darbovietės terasoje. Tiesiai į mus švietė saulė ir fotografuoti prieš saulę, žinia, nieko gero. Bet „Huawei p30 PRO“ visai pavyko. Gavosi va taip.

O dar didesnį įspūdį man telefonas paliko (ir pagūglinti ne vieną privertė) tada, kai lauke švietė pilnatis, o aš nusprendžiau pasižiūrėti, kas bus, jeigu ją prisiartinsiu 50 kartų. Prisartinus vaizdas gavosi toks, kad pranoko daugelio lūkesčius.

Vėliau Robertas pagūglino, kad visgi mėnulį kaip reikiant apdirba telefono dirbtinis intelektas, suvokiantis, iš kurios pusės čia tą mėnulį fotografuoji, ir kiek vaizdą pataisantis. Buvo ir tokių, kurie tikino, kad visose pasaulio pusėse tas mėnulis atrodo vienodai, bet aš negaliu su tuo sutikti – kiek peržiūrėjau nuotraukų, visgi skirtingi tie mėnuliai.

Žodžiu, telefonas gali daug. Nežinau, ar išnaudosite viską, ką jis gali, bet jeigu jums „Instagram“, „YouTube“ ir kiti socialiniai tinklai, kuriuose svarbus vaizdas, yra darbas, džiaugsmas ar pan., tikrai imkit, džiaukitės ir stebinkit visus.

Skaičiukų gerbėjams

Galėčiau nurašyti visus skaičiukus aš iš GSM arenos ar kur nors kitur jums, bet tiesiog paliksiu čia nuorodą, kad patys pasižiūrėtumėte viską, kas aktualu.

Spauskit čia ir rasit visus skaičiukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.