Žinot, antrą dieną iš eilės bandau įsijungti savo blogą ir susikaupti rašymui. Ne dėl to, kad sunku, o dėl to, kad tiek visko per tuos kelis mėnesius prisikaupė, kad nė nežinau, nuo ko pradėti.

Na, kad ir nuo to galiu, kad dabar sėdžiu ir rašau šitas eilutes sterblėje laikydama ežiuką. Kai šitai su klausimu „kaip prisijaukinti ežiuką“ paskelbiau savo „Instagram“ paskyroje, ne vienam kilo klausimų, kam, po velniais, tą ežiuką kamuoti ir jaukinti. Lai laisvėje gyvena.

Bet ežiuką aš gavau ir jis nėra laukinis, o tas, afrikinis nykštukas, šviesus toks. Pusantrų metų, bet, kadangi ežiukai prastai mato ir aplinką pažįsta per skonį ir kvapą, aplinkos pasikeitimas jam yra visiška tragedija. Jis šnypščia, spjaudosi, sukasi į kamuoliuką, badosi ir nenori draugauti nei trupučio.

Perskaičiau pusę interneto, matyt, ieškodama, kaip tą ežiuką prisijaukinti. Ir radau tokį įdomų patarimą. Žodžiu, kadangi ežiukui svarbu kvapas, norint prisijaukinti ir užmegzti ryšį, siūloma kasdien bent pusvalandį leisti su juo, greta jo laiką. Tai yra, pavyzdžiui, sakoma, kad kai sėdima prie kompiuterio ar panašiai, reikėtų ežiuką, kad ir kamuolėlyje, pasiimti ir pasidėti sau į džemperio kišenę ar skreitą. Tam, kad jis priprastų prie žmogaus, kuris jį globoja, kvapo.

Tai va, mėginu jaukintis tą savo pirmą dieną pas mane gyvenantį padariuką. Žiūrėsim, kaip bus. Gal viskas pavyks ir Jožis (čia aš jį taip vadinu) pripras prie šitų pasikeitimų.

Žinoma, atrodo, ežiukui tik pusantrų metų, tačiau tiek ežiukui jau ganėtinai nemažai. Todėl ir įpročiai susiformavę, ir streso daugiau, jei tenka keisti aplinką.

Beje, jeigu įdomu, kaip atrodo tas ežiuko stresas ir pyktis, kai jis bando gąsdinti tariamus priešus, tai viskas yra maždaug taip. Tik Jožis dar neiškiša nosies iš savo kamuoliuko.

Kadangi esu visiškai šviežia ežiuko augintoja, tai, please, būkite geri, jei čia užklydote dėl to, kad patys auginate ežiuką, pasidalinkite komentaruose savo patirtimi, ką ežiukai mėgsta, ką veikiat, kaip jaukinotės, kokių įpročių turi ir t.t.

Ir cover photo tik tokia, nes Jožis visai nenori draugauti. Čia jis sterblėje pas mane, šiaušia spyglius. Beje, jau žinau, kad jei ežys visus spyglius pastatęs, tai šakės, kaip pyksta, bijo, nervinasi. O jeigu nuleidęs ir lyg suglostyti jie, tai, žinokit, viskas puikiai.

One thought on “Turiu ežiuką: iš kur ir kaip jį prisijaukinti?”

  1. Labas,
    savo ežį prisijaukinau taip: milčius duodavau valgyti tik iš rankų. Ir reikia kantrybės. Mano ežiukas prieš savaitę išvyko į amžinuosius medžioklės plotus ir paliko nedidelę milčių fermą. Išmesti gaila. Jei easate Vilniuje, galiu atiduoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.