Prieš beveik metus laiko aš gavau dovanų „FitBit Versa“. Išmanusis laikrodis, tačiau labiausiai tinkamas sportuojantiems – taip, pamenu, pavadinau savo išsamų ir ilgą blogo įrašą, mat labai seniai norėjau kažko tokio, kas leistų matyti širdies ritmą, kalorijas, žingsnius ir dar turėtų gausybę išmanių funkcijų.

Ir sąžiningai naudojau savo „FitBit Versa“ visus metus. Iš esmės, nusiimdavau tik maudynių metu, norėdama įkrauti bateriją ir tada, kai oro uostų apsaugos tarnyba liepdavo nusiimti (nors laikrodis tikrai nepypsi einant per skenerius).

Taigi, ką manau apie „FitBit Versa“ po metų ir ar viskas vis dar veikia gerai.

Vanduo

Pradėjau drąsiai savo „Versa“ prausti po kiekvieno aktyvesnio sporto. Pirmiausia dėl to, kad jis nebijo drėgmės. Mano turėti pigesni aktyviam laisvalaikiui skirti įrenginiai dažniausiai nustodavo veikti arba imdavo kvailioti po rimtesnio prasibėgimo. Čia gi visa žliaugianti nusiimu laikrodį nuo rankos, kišu po vandens čiurkšle, nušluostau ir viskas puikiai veikia.

Beje, plaukioti su juo nebandžiau, nors „FitBit Versa“ savo įdiegtų pratimų sąraše turi „Swim“ pratimą ir galėčiau skaičiuotis viską. Tačiau tiesiog neplaukioju – kažkaip nepasitaikė per metus laiko nei baseinų, nei ežerų mano kelyje.

Kam naudoju dažniausiai

Gyriau „FitBit Versa“ dėl to, kad jis yra išmanus ir galite matyti, girdėti ir jausti skambučius, trumpąsias žinutes, socialinius tinklus. Tačiau tiesa ta, kad šita funkcija bent man – visiškai nereikalinga. Visiems šitiems dalykams aš turiu telefoną ir naudojuos juo.

Užtat „Versa“ man nepamainomas ciklo stebėjimui. Jau esu gyrusi, kad susiejus „Versa“ su specialia programėle, galima lengvai stebėti mėnesinių ciklą, svyravimus ir t.t. O aš niekada taip ir neįpratau žymėtis jokiuose kalendoriuose ar panašiai, kada kas turi būti. Anksčiau dar naudojau programėlę, o dabar užtenka pasižiūrėti į „FitBit“ appsą ir viskas aišku. Ir realiai – yra nerealiai gerai matyti, kaip atrodo ciklas, kada kas prasidės, ir dar gauti perspėjimą, kad, pavyzdžiui, iki mėnesinių liko 2 dienos. Jokių netikėtumų.

Savaime aišku, kad „FitBit Versa“ visada naudoju jo pirminei ir pagrindinei funkcijai – kalorijų ir žingsnių skaičiavimui, bėgimui, nesvarbu, ar lauke, ar ant takelio, dviračiui, treniruotėms. Taip man šiek tiek aiškiau, kiek galiu suvalgyti (vis dar kankinuosi su svorio reikalais), kiek dar reikia nueiti ir t.t.

Tiesa, šiokių tokių pastabų yra. Pavyzdžiui, pradėjau derinti „Endomondo“ programėlę ir „FitBit Versa“, ir bėgdama 10 km vis pastebiu, kad „Versa“ ir programėlės rodmenys skiriasi maždaug puskilometriu. Ne tiek daug, tačiau pasigūglinusi radau, kad dėl šito skundžiasi ne vienas, turintis „FitBit Versa“. Aš nesiskundžiu, tačiau pastaruoju metu bėgdama (kadangi nešuosi telefoną muzikos klausymui), jungiuosi „Endomondo“ programėlę ir „Versa“ naudoju širdies ritmo stebėjimui. Beje, „Versa“ automatiškai atpažįsta tam tikras aktyvias veiklas, pavyzdžiui, bėgimą, todėl pats įsijungia reikiamą programėlę.

Kitas reikalas tas, kad važinėdama dviračiu pastebėjau, jog „Versa“ nerodo greičio. Visos grafos tuščios, tik važiuojant praleistas laikas pažymėtas. Kodėl taip yra – neįsivaizduoju, bet per daug nesuku galvos, sprendimą rasiu.

Dar retkarčiais įsijungi „Relax“ laikrodyje, nes būna panikos priepuolių, būna, kad negaliu užmigti, nes galvoje milijardas minčių verda. Tai gilus kvėpavimas padeda šiek tiek nurimti.

Ir, savaime aišku, „Fitbit Versa“ naudoju laiko stebėjimui. Nors turiu nuostabiai gražų ir man labai patinkantį Roberto padovanotą laikrodį, šis guli stalčiuje, kol mano „Versa“ veikia. Mėginau kažkada užsisegti ant rankos įprastą laikrodį, bet kažko trūksta, kai „Versa“ ne ant riešo.

Ko nenaudoju visiškai

Berašydama įrašą peržiūrėjau funkcijas ir, matau, kad tikrai yra daug kas, ko iš savo „FitBit Versa“ nenaudoju visiškai. Žinoma, dalis funkcijų yra tiesiog neveikiančios Lietuvoje. Pavyzdžiui, „Wallet“, po paskutinio atnaujinimo atsiradusios „Pandora“, „Startbucks“.

Tačiau nenaudojamų yra ir daugiau. Nesijungiu „Coach“ – programėlės su jau esamais pratimais. Nežinau net, kodėl: išsimėginau pradžioj, bet kažkaip neprilipo. Galbūt reikės duoti dar vieną šansą.

„Weather“, arba orų, programėlės taip pat nenaudoju. Pirmiausia dėl to, kad jos veikimui reikia sinchronizuoti „Versa“ su telefonu, o jeigu jau taip darai, tai gali ir telefone pasižiūrėti, kokia ta prognozė.

Neprilipo ir „Deezer“. Pirmiausia dėl to, kad ausinės su „Bluetooth“ normaliai man su „Versa“ nesisiejo – garsas traškėjo, lūžinėjo, dinginėjo. Komforto nulis ir, nors vėliau ir išsisprendžiau šitą reikalą (lyg ir), taip ir negrįžau nei prie „Deezer“, nei prie vidinėje atmintyje esančios muzikos. Naudoju „Spotify“ telefone ir viskas veikia puikiai, tad nesuku sau galvos dėl kitų programėlių.

Labai retais atvejais naudoju žadintuvą. Pastarasis gerai dėl to, kad vibruoja ant riešo ir pažadina iš karto. Blogai, kad jeigu miegi ranką pasidėjęs po galva ir riešas atremtas į čiužinį, atsibundi ne tik tu – tokia stipri vibracija.

Baterija ir gedimai

Džiugina tai, kad kaip pradžioje reikėdavo savaitės, kol „Versa“ išsikraus, taip maždaug yra ir dabar. Tikrai neturiu ko skųstis, nors metus laiko „Versa“ yra neišjungiama ir naudojama kasdien. Bateriją įkraunu maždaug kas savaitę ir tiek žinių.

Didžiausias rūpestis, su kuriuo susidūriau, buvo pradėjusi plyšti silikoninė juostelė. Teko girdėti, kad drauge su serijos numeriu ir t.t., „FitBit“ kai kuriems vartotojams taiko garantinį aptarnavimą ir keičia apyrankę nemokamai. Tačiau to pati nebandžiau.

Tiesiog pasiėmiau dėžutėje buvusią L dydžio apyrankę (skirtumas toks, kad jei ant man tikusio varianto segdavausi ant penktos-ketvirtos skylutės, dabar seguosi ant paskutinės ir dar šiek tiek didoka riešui apyrankė) ir iš „Ebay“ užsisakiau pigų silikoninį pakaitalą, atkeliaus per du mėnesius, tai va tiek žinių.

Tarp gedimams sunkiai priskirtinų dalykų yra ir nedidukas įbrėžimas, atsiradęs ant „Versa“ stikliuko. Kažkur akivaizdžiai stipriai į metalus ar kažką įsibrėžiau. O šiaip, patikėkite manimi, kasdien be gailesčio dirbant, vis atsitrenkiant kažkur, brūkštelint ir t.t., mano „Versa“ vis dar atrodo puikiai.

Ar norėčiau kažko dar?

Šiaip jau „FitBit“ išleido naują „Versa“ variantą, palengvintą. Ryškesnių spalvų ir t.t., papildžiusį „Versa“ šeimyną. Bet jei norėčiau antro aktyviam gyvenimui skirto įrenginio, tai jau antrai pusei geriau „Ionic“ užsisakyčiau, mat gal šitaip jis prisidėtų prie mano visokių norų judėti ir pajudėti. Niekaip negaliu įkalbėti drauge lankyti sporto klubą, nors, manau, būtų visai smagu.

Bet didžiausias mano noras šiandien – „Fitbit“ turimos išmanios svarstyklės „Aria 2“. Atrodytų, ką ten tokio išmanaus tos svarstyklės gali turėti, bet – man patinka galimybė sinchronizuoti svorio pokyčius su programėle. Iš karto matosi, kas ir kaip. Žiauriai norėtųsi galimybės sekti savo riebalų kūne procentą. Jis gi itin svarbus tam, kaip žmogus atrodo. Ir, anokia čia paslaptis, labai žavi jų reklaminis šūkis, kad 70 proc. žmonių, nusipirkusių „Aria 2“, per pusmetį numetė svorio.

Variantas nepigus – 130 eurų oficialioje „FitBit“ parduotuvėje. Bet galbūt metų pabaigai sau imsiu ir nusipirksiu. Ir tada viską papasakosiu jums.

4 thoughts on “Metai su „FitBit Versa“: kaip veikia ir kas sugedo per metus”

  1. Man tai visuose išmanuoliuose, svarbiausia, kad vibruotų, kai gaunu laišką ar kitus pranešimus :) Viso kito gali nebūt :)

  2. Haha, o aš atvirkščiai – išsijungiau viską, nes blaško žiauriai :D

  3. Tikiu, bet man norisi čia ir dabar žinot, kad atėjo emeilas ar kas rašo, visada buvau internetinė :)

  4. O AS ALI EXSPRES NUSIPIRKAU METALINE FITBIT APYRANKE ” S” DYDZIO NES JI JI DAUG PATOGESNE IR NEPRAKAITUOJA RANKOS RIESAS ( KAINA SU SIUNTIMU APIE 9 EUR. IR DAR PRIDEJO DAVANU APSAUGINE EKRANO PLEVELE )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *