Rytoj sueina lygiai savaitė nuo dienos, kai man buvo padaryta tulžies šalinimo operacija dėl tulžies akmenligės, arba, sakant moksliškiau, cholescistito. Pasidalinsiu patirtimi, nes kai pati ieškojau šitos informacijos, neką teradau. Ir dėl to tikrai buvo labai baisu.

Operaciją man darė Vilniaus Lazdynų greitosios pagalbos ligoninės chirurgas Žygimantas Kuliešius. Kaip išsirinkau gydytoją? Remdamasi atsiliepimais ir ieškodama žmogaus, kuris būtų mokęsis jau nepriklausomoje Lietuvoje. Pavyko.

Operacija buvo paskirta ankstyvą rytą. Kažkaip buvau nusiteikusi, kad teks palaukti, mano nuostabai – 10 min. nuo atėjimo į palatą atkeliavo slaugė, atnešusi tokius juokingus marškinėlius, kuriuos reikia užsivilkti prieš operaciją. Mano atveju, juos vilkėjau gal kokias 7 minutes – taip greitai nukeliavome į operacinę. Ten gi žmonės keliauja nuogi.

Tulžies pūslės šalinimo operacijos metu reikalinga vadinama pilna narkozė, ji man buvo atlikta intraveninė. Gavau reikiamą dozę tiesiai į veną ir suveikė žaibiškai. Pradėjo viskas tirpti, dar mėginau kažko pasiklausti ir sąmonė aptemo.

Operacija nėra ilga. Kaip man aiškino, kad net ir rezidentai su tokia operacija susitvarkytų per maždaug pusantros valandos. Žinoma, tuo atveju, jeigu viskas tvarkoje, nėra uždegimo ar kitų bėdų. Manyčiau, mano atvejis buvo iš tų greitesnių. Pamenu tik tiek, kad lyg ir buvau žadinama ir garsiai šaukiama vardu, tik nežinau, ar tada, kai reikėjo perlipti nuo stalo ant lovos, ar bandant pažadinti iš narkozės.

Pervežta į palatą miegojau iki maždaug pirmos, pusės dviejų dienos. Žinau, neįprastai ilgai, bet tiesiog buvau labai pavargusi. Išėjimas iš narkozės nebuvo ypatingas, nepykino, nesijaučiau blogai, tik jaučiausi žiauriai pavargusi. O praėjus po operacijos kokioms šešioms-septynioms valandoms, seselė jau padėjo man stotis ant kojų ir eiti iki tualeto. Skaudėjo!

Blogiausia dalis buvo vakarop, praėjus geroms 8 valandoms nuo operacijos. Nes pradėjo skaudėti šoną ties skrandžiu, dešinėje pusėje, skausmas išplito į nugarą, vėliau – petimi aukštyn. Ir to skausmo, deja, nuraminti nepavyko nei keliomis injekcijomis, nei žvakute nuo skausmo, nei lašeline, nei dviem šaldymo maišais. Prasikamavau iki pat ryto tyliai inkšdama, o ryte keliavau dar į apžiūrą echoskopu, kad būtų patikrinta, ar tikrai viskas gerai po operacijos.

Viskas buvo gerai, o man skausmas pamažu ėmė rimti. Kaip paaiškino net ne vienas chirurgas, bet keli gydytojai – greičiausiai šitaip organizmas sureagavo į anglies dioksido dujas, kurios leidžiamos į pilvo ertmę prieš operaciją. Teko skaityti net ir tai, kad itin stiprus skausmas pirmas dvylika valandų po operacijos netgi nėra laikomas nenormaliu. Kaip bebūtų, man skausmas tęsėsi gerokai ilgiau, tačiau ilgainiui viskas nurimo.

Savaitė po operacijos nebuvo pati lengviausia. Pirmą naktį miegojau visiškai atskirai, ant sofos, ir miegojau prabusdama kas tris valandas ir vėl užmigdama. Nesijaučiau gerai, tačiau užkandau lengvos košės, nesublogavau.

Antrąją naktį krausčiausi į lovą, prireikė ir vaistų nuo skausmo. Tačiau pastarųjų gėriau tiesiog dėl komforto, ne dėl to, kad nebūčiau galėjusi iškęsti.

Absoliučiai sunkiausias dalykas po operacijos – kosulys, čiaudulys. Čiaudėti pradėjau tik dabar, ir tai, vos smegenys suvokia, kad čiaudulys užpuolė, tuojau puolu už nosies ir stabdau viską. Kosėju vos vos, lengvai, plaučių viršumi, kad tik nesujudėtų pilvo raumenys. Kodėl taip? Mat pilve yra keturi pjūveliai, perpjauta pilvasienė, raumenys, ir kas kartą, kai tik jų prireikia, tikrai labai skauda. Pvz., atsikelti iš lovos pirmomis dienomis buvo velniškas iššūkis.

Iššūkis yra ir maistas, mat organizmas nepaveža jokių riebalų arba bent jau didesnių jų kiekių, kepto, sūraus, sūdyto, saldaus ir t.t. maisto. Prie jo reikės įprasti laikui bėgant, o pradžioje – viskas virta, garinta, troškinta, daugiausiai košių, tokio maisto, kuris nepūstų pilvo, neužduotų pernelyg sunkaus darbo virškinamajam traktui ir t.t. Bet apie maistą reikėtų atskiro blogo įrašo, todėl šiame daug nesiplėsiu. Galiu tik pasakyti, kad mano teta, kuri buvo operuota lygiai tą pačią dieną, kaip ir aš, jautėsi gerokai geriau nei aš, grįžusi namo sugalvojo virtą dešrelę suvalgyti. Baigėsi tuo, kad paleido pilvą, ėmė pykinti ir likęs vakaras buvo pratęstas gurkšnojant vandenį. Man gi – pirma diena, kai maistas turėjo šalutinių pasekmių. Visas kitas dienas sekėsi visai gerai. Bet, nemeluosiu, norisi visko, kas yra sąrašo „vengtina“ dalyje.

Kaip bebūtų, prabėgo savaitė ir aš šiandien tvarkiausi visus namus. Žinoma, nekeliu nieko ant rankų, net katino, mat mėnesį reikėtų privengti aktyvios fizinės veiklos, nešulių. Vien todėl, kad po tokios operacijos galima lengvai gauti pooperacinę išvaržą per pjūvį po bamba. Ir tada – laba diena, vėl ligoninė. Dar negaliu atsitiesti, negaliu ir greitai vaikščioti, tačiau sveikata gerėja sulig kiekviena diena.

32 thoughts on “Tulžies pūslės pašalinimo operacija ir savaitė po jos: geriau nei galvojau”

 1. Kadangi pati ši mėnesį turėsiu operacija,o tikrai mažai istorijų ,kaip viskas vyksta labai būtų įdomu sužinoti , kaip jautiesi ir koks gyvenimas pp operacijos ,kai jau praėjo nemažai laiko,ar viskas grįžo į vėžes? :)

 2. Labas, Kotryna! Sakyčiau, viskas tikrai grįžo į vėžes, tačiay yra keli BET, kurie tikrai bus individualūs visiems, besidarantiems tulžies šalinimo operacijas. Pirmasis BET – reikia gerokai daugiau skysčių ir ląstelienos, kad neužkietėtų viduriai. Antrasis BET – visoks keistesnis, rečiau valgomas, potencialiai rūgti galintis maistas išpučia pilvą žaibiškai. Todėl tikrai reikia stebėti save ir pasižymėti, į kuriuos maistus organizmas kaip reaguoja. Bet visumoje, kai suvokiu, kad galiu valgyti aštrų maistą, kai nekyla priepuoliai po visokių traškučių ir panašiai, gyvenimo kokybė nepalyginamai geresnė :)

 3. Labas rytas, o man viskas šviežia dar😁 vakar ryte padarė operacija, tai ta pačia diena išleido po 8valandu, grizus vaistų nebegeriau, naktis visai rami buvo, skausmo nejaučiu ramybės būsenoje, bet va atsikelti iš lovos, arba į ją atsigulti, tai iššūkis.. Dar vienas didelis iššūkis, kudikis kuri reikia maitinti, tai vis dar ieškom patogiu pozų 😉 pas mane 5 skylės 😁 labai norėčiau skanei pavalgyti, tik nežinau nuo ko pradėti, nes vakar nieko nevalgiau, kaži kavos galėčiau atsigerti 😉aš iš tų žmonių kur vietoj nenustygstu, kaip reikės laikytis lovos režimo 😢

 4. Sveiki, Viktorija! Sveikinu prisijungus prie tulžies neturėtojų, tikiu, kad gyvenimas bus šviesesnis nuo šiol. Šiaip kavos tikrai nerekomenduočiau: ji sudirgins visą virškinimo sistemą, tai bent jau aš būčiau labai atsargi su ja. Kalbant apie maistą, pati pradėjau nuo virtų trintų lengvų sriubų, lengvų košių ir panašiai. Tačiau kiekvienam atsigavimas yra labai individualus, todėl geriausias būdas – bandyti po šaukštuką, ko labai norisi, palaukti kokių 20 minučių ir stebėti organizmo reakciją: jeigu skauda, reiškia, dar per anksti, jei neskauda, galima pamėginti dar kelis šaukštus produkto. Žinia, kad skausmą gali sukelti visi produktai, kuriems anksčiau reikėdavo tulžies įsikišimo: riebūs, kepti, sūrūs, rūkyti ir t.t.

 5. Valgau šiandien sriuba lengva tokia, tai normaliai kol kas, dar duonos riekelia suvalgiau, ir datulių nes labai noris saldaus 😁 pilvas išsipūtė truputi, gal dėl to kad vandens daug geriu, šiandien jau geriau jaučiuosi, galiu daugiau judėti… Seip esu piratus prie sveiko maisto, bet realiai pagalvojus kad viskas tulzis pašalinta, tau visam gyvenimui, tai apima liūdesys, kodėl taip man atsitiko 😢 tikiuosi su laiku galėsiu ir skanaus maisto valgyt karts nuo karto, o kaip dabar tu jautiesi, kiek laiko praėjo po operacijos, ar labai pasikeitė mityba?

 6. Viktorija, kaip ir rašiau savo bloge, nuo operacijos jau pusantrų metų. Valgau viską, ką noriu, kaip noriu ir t.t. Pasekmių yra, nes ir pilvą papučia, ir panašiai, bet tikrai nėra nei skausmų, nei kitko. Mityba tikrai nepasikeitė :)

 7. Merginos, papasakokit simptomus, kaip pajutote, sužinojote, kad jums tulžies pūslės akmenlige? Laukiu tyrimų, įdomu ar teisingai galvoju, ar nusivažiuoju į lankas ir man visai kas kita. Su greitąją atvežta ne kartą, bet nieko konkretaus nepasako. Ačiū kas atsakys.

 8. Labukas. Man operacija padarė 20210315 diena. Turiu ketures skylutes-pjūvius. Jau eina antra savaitė po operacijos. 20210325 diena istrauke siūlės. Bijau dar kelti ką sunkaus. O norisi kažką namuose vis kažką daryti bet dar bijau. Man po operacijos nieko neskauda ir jaučiuosi gerai. Viena diena operavo o kita diena ryte jau paleido namo. Įdomu kiek dar busiu biuletenyje? Dirbu darželyje virėja. Ten reikia sunkiai kilnoti.

 9. Sveiki, sakykite kas darėte operaciją, o ar drenus dėjo po operacijos?

 10. Sveiki. Įstojau ir aš į tulžies pūslės neturinčių gretas 🙂 Dina,ačiū Jums,kad pasidalinote savo patirtimi,kas buvo labai naudinga ruošiantis operacijai. Tad nusprendžiau ir aš trumpai pasidalinti savo patirtimi,gal ką paguos,padrąsins.
  Man planinė operacija atlikta prieš porą savaičių. Esu iš Kauno, 35m, 3 vaikų mama 🥰 Operacija praėjo sėkmingai,po jos,praėjus 5 valandom,atsikėliau,apsirengiau savo rūbais,nuėjau į tualetą,nebuvo jokio didelio skausmo. Jokių drenų neišveda,nebent operacija ne planinė,o jau su uždegimu,gal tada kitaip. Praėjus 4 dienom po operacijos,jau lengvai kėliausi iš lovos,lanksčiausi,rinkau vaikų žaislus,gaminau šeimai valgyti,sukausi buityje,kaip įprasta. Dar po kelių dienų jau kieme bėgiojau su vaikais. Va,praėjus dviem savaitėm,jaučiuosi gerai,tvarkau pilnai namus,valiau langus,nešioju vaiką ( mažąjam 1m8mėn.tad tenka panešioti,ir tai buvo vienas dalykas ko nedariau šias dvi savaites,tai nenšiojau vaiko,kuris sveria 15kg.) Tikrai bijojau operacijos,galvojau vos pajudėsiu,kaip reiks namie susitvarkyti,bet viskas buvo puiku ir gana greit atsigavau. Nesu liekna,nesportuoju,tad manau pilvo gijimui tas įtakos neturi,čia kažkaip individualiai kiekvienam. Dar pastebėjau,keletas rašėte,kad po savaitės siūlus traukė. Na,šito nežinau,nuo ko priklauso,bet man siuvo su vidiniais,ištirpstančiais siūlais,tad siūlų traukimo nebuvo. Taip pat,man nebuvo kažkokių pojūčių,kai pasišalina dujos,kurias suleidžia į pilvą operacijis metu,tad šito irgi nepatyriau. Gal tik vienas sunkumas buvo,kad keletą dienų po operacijos,skaudėjo galvą,o kodėl,nežinau,gal nuo narkozės,gal nuo virškinimo pokyčių…
  Tiek pastebėjimų iš mano pusės. Kas laukiate operacijos,laukite ramiai,viskas bus gerai 😉

 11. Sveiki,
  Aš lygiai savaitė kaip esu po operacijos. Išoperavo anksti ryte, o vakare dar nesugebėjau atsistoti iš lovos,tiksliau atsistojau, bet tuoj pat pradėjo temti akyse, suktis galva, išbalau, tai seselė padėjo atsigulti atgal į lovą. Kita ryta bandžiau vėl stotis, tai vos ne vos nuėjau iki tualeto, bet labai labai sunkiai, man buvo įvestas drenas į šoną, tai irgi pridėjo nemažai diskomforto. Antra dieną po operacijos vakare paleido namo. Pirmas kelias dienas buvo labai sunku ir skaudėjo, sunku buvo judėti, apsiversti lovoje. Dabar po operacijos praėjus savaitei vis dar jaučiu nedidelius skausmelius, labiausiai skauda pjūvį prie bambos, ir kas labiausiai neramina virš jos lyg toks kalniukas nedidelis iškilęs ir jis labai skausmingas, nesuprantu ar čia normalu, ar čia toks patinimas, ar ten iš vidaus kažkas, bet labai nemalonu, ar kam nors taip buvo? Taip pat ir visas pilvas ganėtinai išsiputęs, nors maitinuosi tikrai tik kosytem, bet pilvo išpūtimo neatleidžia.. Paleido iš ligoninės ir jokiu tolimesnių nurodymu, nei ateiti pasirodyti, nieko, pasakė tik po 10 dienų nueik į savo polikliniką siūlės ištrauks. Viskas jokios pooperacinės priežiūros, tai ir žinok dabar kas normalu o kas ne.. Tikiuosi viskas greitai praeis ir galėsiu grįžti į normalų gyvenimą.

 12. Sonata, iš tiesų tulžies pašalinimas nėra laikomas labai didele operacija. Man pačiai pilvas patinęs buvo kurį laiką, išsipūtęs taip pat. Kadangi turi ganėtinai stiprų pilvo presą, didelių problemų nekilo, gana greitai pradėjau vaikščioti ir vairuoti. Bet jūsų vietoj tai skambinčiau chirurgui ar ligoninei, kurioje buvo daroma operacija, ir pasipasakočiau apie viską, kas vyksta. Jie vis tiek geriau žino, kas normalu, kas ne.

 13. Sveiki, Stoju pirmadienį į jūsų gretas-operuos. Aišku yra nerimas. Gal turit kokių patarimų prieš operaciją. Po operacijos suprantu viskas individualu, bet idokmu kada pirmą kartą valgėte, gėrėte ir šiaip norisi kuo daugiau sužinoti

 14. Sveiki, prieš 5 dienas buvo ir man tulžies šalinimo operacija, operavo naktį, ryte jau ėjau į tualetą, nejaučiau jokio skausmo lyg nebūčiau ir operuota :) bet grizus namo labai pradėjo skaudėti nugara, lyg ten tirpsta kažkas, ar uzspausta būtų :/ gal nuo tų leidžiamų dujų čia tokia reakcija..

 15. Sveikos visos. Aš vakar turejau operacija. Po operacijos jauciausi neblogai tik jauciausi visai be jegu ir silpna buvo. Gyvenu Švedijoje, tai apie 16:00 jau buvo po operacijos, o apie 18:00 isleido namo. Ligonineje atrodo savijauta buvo nebloga, bet naktis košmaras kazkoks…. 3:20 neiskenciau ir isgeriau vaistu nuo skausmo, apie 4:00 pagaliau uzmigau, bet kas valanda su prabudimais, o prabudus 7;00 išvis neima miegas. Skauda labiausiai ties bamba, ant šono gulet nei vieno visiškai negaliu, atsistot/atsigult iš/į lova daug reikalu…. Į toleta einant atrodo pilvas nukris :/ kazkas klause kaip itarem kad tai tulzis streikuoja. Man viskas labai prasidėjo greit tesiog sekmadienio vakara uzejo nezmoniski skausmai ir išvežė vyras į priimami, apziurejo, pasake kad reikia ultragarso bet nera kam jo padaryti tuo metu ir isleido namo….. taip jau čia yra pas mus Švedijoje :) aišku pirmadienio nakti vėl sugrįžau į priimamąjį nakti ir tada jau paguldė, ryte padare ultragarsa ir va yra kas yra. Penktadieni buvau jau po operacijos. O prieš tai nesu turejus absoliuciai jokiu skausmu. Be proto sunkus tas gulėjimas kai namie 3 vaikai ir pripratus suktis kaip vovere rate…. Labai tikiuosi kad po keletos dienu jausiuos geriau

 16. Tiesa pamirsau paminėti, kad Lietuvoje rekomenduoja keisti miryba pirmus menesius, žiūrėti ka valgai ir tt. Švedijoje taip nera, paklausus ar reikia keisti maitinimą savo pasake, kad valgyt galima kaip valgei iki siol :))))) bet gerai, kad daug info lietuviškos yra. O realiai net neimano butu iškart valgyt kaip iprastai. Maitinausi prieš operacija tris dienas tik jogurtu ir kefyru, tai dabar nieko net nesinori kolkas rimto maisto. Ir dėl kavos skaiciau. Man jos davė iškart po operacijos :) ir tikrai viskas buvo gerai. Manau jei ne stipri, galima ja gerti tikrai. Aišku čia jau individualiai kiekvienai. Sveikit merginos!

 17. Wow, kaip džiaugiuosi radus šį blogą :) man irgi nustate tulžies akmenligę. Paniškai bijau operacijos. :(
  Planuoju sausio gale keliauti (lektuvu), kiek laiko po operacijos turi but praėję, kad galėčiau skristi? :)

 18. Man operacija dare pirmadieny 10val. ryte,o 5val.jau buvau namuose,jau 5d po operacijos o vis dar skauda ypac nakty,miegu tik ant nugaros,nes pasivertus ant kairiojo sono atrodo kad ten viduje kazkas vartosi,gal tai tu duju dar like…nezinau,bet labai nemalonus jausmas,pety taippat skauda,ypac gulantis y lova,stengiuosi daugiau vaikscioti,bet is leto,nes po operacijos uzkietejo viduriai tik sendien pirma karta pavyko „kazkas“rimciau.Operacijos laukiau 3metus,tai priepuoliu skaiciaus jau nebepavyktu ir suskaiciuoti kiek turejau,kas labai megsta kava,tai manau nereiketu atsisakyti,nes man iskart po operacijos atnese kavos ir skrudintos duonytes su sviestuku ir dzemu ir daktaras sake,kad tikrai nereikia atsisakyti,galbut tik gerti silpnesne nei iprastai,as taip ir darau,valgau vistienos virta krutinele tik labai daug kartu sukramtau
  Pas mane namuose 4vaikai tai noretusi greiciau atsigauti po operacijos

 19. Aš trečia diena po operacijos. negavau aiškių nurodymų kada galėsiu kelti savo 8kg sverentį leliuką.
  Gal kas padės sužinoti šią info?

 20. Sveikos
  As 3 d po operacijos.viskas buvo gerai, jauciausi gerai,…kol pusryciams neuzvalgiau blynu… 😖 Kaip skauda desini sona…geriau nuskausminamu, nelabai ka padeda.kaip sau padeti, gal zinot?

 21. Sveiki o manęs operacija laukia jau ryt, dar tas covidas, įdomu ką galėsiu valgyti, gerti po operacijos? Kada galėsiu grįžti į sporto salę, į darbą. Šiaip ir taip stengiuosi laikytis sveikos mitybos, bet įdomu ką galėsiu valgyti, kaip sureaguos organizmas. Nesu pratusi vartytis lovoje.

 22. Kada valgėte pirmą kartą po operacijos? Įdomu ligoninėje ką duoda valgyti po tokios operacijos?

 23. Sveikos mergaites, esu berniukas. dar pries operacija smalsumo vedamas, suradau si savininkes parasyta straipsni. kaip ir daugeliui buvo neramu,kai ten bus. viskas praejo pernelyg greitai. atsijungiau tik iveztas i operacine. prabudau jau palatoje.atsikeliau ir ejau i wc pats, praejus kelioms valandoms. po narkozes, menkai sukosi galva. ateinancia nakti, ir velesnemis paromis nejutau skausmo. didesnis yra man judejimo diskomfortas, nes pajudinus kuna,skauda operuota zona. trecia para valgau dar labai nerimtai: arbata,dziuvesiai,varske. tai tiek merginos :)
  bukite sveikos!!!

 24. Sveiki…. Po tulzies pusles operacijos jau 6 dienos, bet laikosi temperatura 37.3….bet buna kad nukrenta… Pavaikstai vel pakyla

 25. Sveiki. 2022.03.08 pašalino tulžį. Nieko naujo nei dalinotės. Tik iš chirurginio parsivežiau Covid-19. Tai vaduojuos kaip galiu…

 26. Sveiki,aš antra diena po operacijos,bet jau irgi esu namuose. Pas mane buvo vienas iš sunkesnių variantų,turėjau akmenį 1,4cm kuris užkimšo viską ir gavosi labai stiprus uždegimas ko pasekoje mane kamavo nežmoniški skausmai. Ir po operacijos buvo parai dar įvestas drenas,kad viskas išsivalytų. Kolkas yra sunku keltis iš lovos,jaučiasi šioks toks silpnumas. Maisto valgau po nedaug tai sunkumo jokio kaip ir nesijaučia. Šiaip vandens išsigeria nemažai,nes gal troškina ir nuo vaistų labiau . Tai va tokia mano istorija.

 27. Sveiki. Laukia ir manes tokia operacija. Šaip su chirurgu aptarem visa eiga ir t.t. daug suzinojau is cia. Tik iškylo klausimas, jei dirbit fizini darba, po kiek laiko gali gryst i darba?

 28. Sveiki! Labai džiugu atradus visus Jūsų komentarus ir pasidalintas patirtis. Man deja taip pat reikės gultis ant operacinio stalo. Tai labai įdomu būtų išgirsti rekomendacijas ar patirtis pas kokius chirurgus operavotės? Kolkas dar nepriėmiau sprendimo, tad įdomu būtų išgirsti rekomendacijas, kad būtų galima plačiau pasidomėti. Ačiū! 🙏🏼

 29. Sveiki, esu po operacijos 5 mėnesiai ir kuomet gaunu sunkesnį krūvį skauda dešinį šoną po šonkauliais užtenka ilgo pasivaikščiojimo ir net kartais sunku atsitiesti būna. Nežinau ar tai normalu ar reiktų sunerimti, gal būt dar kam nors taip yra?

 30. Man isoperavo tulži vakar parveze i palata atejo daktare sako nori kavos sakau noriu sako renkis ir aik nusipirk izgerk ir galva prasveses isgerau kavos ir isleido namo nieko ten baisaus nera greit is operuoja mane per 1h is operavo 2 h renimacijoi pralaike kol atsibudau ir namo isleido

 31. praejo puse metu po operacijos. valgau beveik viska. ko nevalgau, tai del to kad paleidzia pilva:) atsakymas Deimantei: ir man skauda, tarpum plystu kazkur po sonkauliais,kai gaunu didesni fizini kruvi. vadinas kiekvieno organizmas savaip reaguoja, vieniems nieko, kiti turi pasekmiu :)

 32. Sveiki. Visai netyčia radau, bet gerai susiskaitė ir įrašas, ir komentarai. Dar tik operuosiuosi, tad viskas aktualu. Man nieko neskauda ir net nežinojau, kad turiu DAUG akmenukų tulžies pūslėj, kol nepasakė echoskopijos metu (profilaktiškai dariausi). Liepė šalint tulžies pūslę. Tada dar pas kelis gyd. nuėjau, ar tikrai, bet patvirtino, jog tikrai reikia. Tai va…tenka ruoštis operacijai, apie kurią net pagalvot iki šiol neteko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.