Mano viena mėgiamiausių temų yra knygos. Ir kai šiandien pažįstamas parašė ir paklausė, kur rasti vieną knygą, o kolegė padejavo, kad norėtų susirinkti visą vieno autoriaus seriją, bet, pasak jos, bus sudėtinga ar net neįmanoma rasti, o aš per kelias minutes parodžiau, kur ieškoti, pagalvojau, kad galiu pasidalinti šituo ir su kitais žmonėmis. Ir nesvarbu, ar norėsite pirkti, ar parduoti – šios vietos tinka ir vienam, ir kitam.

Kodėl apskritai šitas įrašas gimė? Nes, man atrodo, aš turiu kažkokį sutrikimą, kuris lemia, kad negaliu atsispirti knygoms. Kas mėnesį turiu nusipirkti bent kažką, ir, jeigu nenusiperku, taip neramu širdy būna, kad nežinau, kur pasidėti.

Bet neramu būna ir tada, kai suprantu, kad mano pirkiniai išlipa ne tik iš knygoms skirtos sumos ribų, bet perlipa į mano pramogų ir maisto kategoriją. Ir taip, žinau, kad pigiausias būdas būtų tiesiog skaityti knygas iš bibliotekų. Bet aš noriu tai, kas man patinka, turėti savo namuose. Tai… kur aš tų knygų ieškau?

Akcijos

Atrodo, anokia čia paslaptis, ar ne? Visgi akcijos yra pirmasis gerų knygų kainų šaltinis. Amžina akcija galima vadinti tinklalapį Knygos.lt, tačiau tiesa ta, kad kainos ten – ne tokios ir geros. Na, bent man atrodo, kad euras ar du eurai nuo pradinės knygos kainos – ne taip jau įspūdinga.

Tačiau teko pastebėti štai ką: jeigu kažkuris prekybos tinklas paskelbia, kad turi nuolaidas knygoms, tuomet tos pačios knygos kainuos keliais centais ar net iki euro pigiau ir Knygos.lt tinklalapyje.

Be kita ko, knygas pirkti galima ir Patogupirkti.lt tinklalapyje. Čia nuolaidų ir akcijų būna gal ir ne taip dažnai, kaip mano aukščiau minėtame tinklalapyje, tačiau jų būna ir užsukti ten visada verta.

Knygos su defektais

Kone visos leidyklos, netgi interneto knygų parduotuvės turi skyrelį, kuris vadinasi kaip nors panašiai į knygos su defektais, knygos su broku ir t.t. Aš tada, kai perku naudotas knygas ir žmonės man siūlo jas apžiūrėti, patikrinti, ar tenkina išvaizda, visada pabrėžiu, kad man svarbiausia turinys.

Visgi bijoti knygų su defektais tikrai neverta. Vienas dažnesnių defektų yra tas, kad užsilieka knygos, kurios buvo vežamos į parodas, stovėjo lentynose ir ekspozicijose. Tad jų viršeliai būna kiek pasibraižę, kampai pasitrynę. Bet nieko daugiau.

Dar tarp keistesnių defektų buvo pasitaikęs toks: pageltę knygos puslapiai. Kai pamačiau, pagalvojau, pfff, anokia čia bėda. Na, akivaizdu, kad knyga tiesiog užsigulėjo leidykloje ar knygyne ir tiek.

Tarp juokingų defektų buvo pasitaikęs ir toks, kad knygos viršelis buvo priklijuotas atvirkščiai. Kitaip tariant, skaitydama knygą laikai aukštyn kojom ir atvirkščiai. Žiauriai juokinga tokią buvo skaityti viešai, bet nepaisant to, apverti knygą lentynoje ir viskas gerai, niekas net nepasakytų, kad kažkoks brokas.

O tas brokas ar defektai dažnai knygoms nukerpa 50-70 proc. kainos. Ir šitose kategorijose visai lengva rasti perliukų. Visai neseniai, štai, 25 eurus sumokėjau už 7 knygas ir kažkaip džiūgavau, kad pasisekė.

Naudotos knygos

Pastaroji kategorija yra mano mėgiamiausia. Kodėl? Nes žmonės sugalvoja parduoti knygas, kurių jau seniai nebėra parduotuvėse ir knygynuose. Ir tada, kai tu jau nusigraužei iki alkūnių rankas, netyčia atrandi savo stebuklą.

Mano mylimiausias ir mėgiamiausias šaltinis yra Sena.lt. Čia tokia milžiniška duomenų bazė, kad šakės, be to, jie rengia ir muges, į kurias gali nukeliauti pasižiūrėti ir pačiupinėti visko gyvai.

Beje, patirtis rodo, kad Vilniuje knygų pardavėjai visada parduoda kiek didesnėmis kainomis nei kituose miestuose, o kuo toliau nuo sostinės, tuo pigiau. Taip pat gerai, kad yra atsiliepimų sistema, reitingai ir t.t., kurie padeda įvertinti, ar pardavėjas patikimas. Džiugu ir tai, kad su pardavėju galima susitikti akis į akį – dauguma jų mielai sutinka, jeigu pasisiūlai atvažiuoti iki jų namų ar kitos patogios vietos.

Prie Sena.lt galima pridėti ir Keistoteka.lt, ir Knygosvisiems.lt. Beje, dažnai šiuose tinklalapiuose slepiasi ir naudotų knygų knygynai, kurie bus tikras atradimas tiems, kurie mėgsta pasirausti dulkėtose lentynose. Mano atradimas yra Laisvės prospekte esančioje kolegijoje įsikūręs knygynas Geraknyga.lt. Šakės, kiek ten visko daug!

„Facebook” grupės

Ieškodama Patrick Rothfuss prisijungiau prie net kelių knygų pardavėjų, mainyklų, keityklų ir t.t. grupių feisbuke. Jos tikrai veikia, tačiau čia reikėtų būti labai atsargiems.

Kodėl? Nes mano pirmasis pirkinys man kainavo 21 eurą ir likau apgauta. Pasirodo, apimta entuziazmo patikėjau sukčium ir tik vėliau supratau, kad pervedžiau pinigus nepatikrinusi, ar žmogus knygas turi, ir nepasižiūrėjusi nė vieno posto, kuriame buvo perspėta jo saugotis. Ką gi, kvailį ir bažnyčioje muša.

Tačiau tose pačiose grupėse pavyko rasti ieškotą P. Rothfuss seriją, kurios prašyti buvau net į leidyklą užsukusi ir palikusi savo kontaktus, nes galvojau, o gal kas nors iš leidyklos darbuotojų savo turimas knygas užsimanys parduoti.

Svarbu čia reaguoti greitai, nes knygų medžiotojų yra nemažai. Ir tuomet nepamiršti pasitelkti gudrumo bei įsitikinti, kad tikrai niekas nesiruošia jūsų apgauti.

Rekomenduoti galėčiau šias grupas: pirmoji, antroji, trečioji, ketvirtoji. Bet, kaip ir kalbėjau, būkite budrūs.

4 thoughts on “Kur ieškoti knygų, kad joms nereikėtų išleisti pusės algos”

  1. Suprantu tave, man taip buvo kazkiek metų ir as nesigailiu. Kede suluzta, rubas iseina is mados, o knyga visada liks gera investicija🤞🛍️

  2. Netikėtai užtikau šį įrašą po google kitų dalykų ieškodama. P. Rothfuss ir aš ieškojau – pirmąją knygą buvau gavusi iš leidyklos, perskaičiau, pagalvojau, kad ateity ir kitų norėsiu. Kol galvojau, antroji dalis ir dingo iš prekybos visiškai, trečiąją dar buvo galima rasti, bet kam man trečioji, jei antros niekur nerandu… Irgi ir leidyklos klausiau, ir dar visaip kaip bandžiau ieškoti, sena.lt stebėjau… Na, ir prabėgo mažiausiai metai, kol galop rudenį įsijungusi sena.lt pamačiau tarp naujai įkeltų knygų antrąją ir trečiąją dalį. Tai nieko nelaukdama puoliau rašyti ir ,,melstis”, kad niekas pirmiau nebūtų pastebėję ir sutarę.. Knygos atkeliavo ne idealiausios būklės, bet laimės buvo daug. Tai dabar jau ramiai laukia savo eilės, nes visgi atostogų norisi tokioms storulėms :D
    geraknyga.lt lankydavausi, kai prie Kalvarijų turgaus būdavo, dabar labai nepatogi vieta, bet vis pasvajoju nuvykti ten :D tuščiomis neišeičiau greičiausiai.

  3. Dovile, visiškai pritariu :D Nes kas kartą po algos sąmoningai vengiu visų knygų tinklalapių, kad neišsitaškyčiau :))

  4. O kaip bibliotekos?
    Esu knygomanė, bet jau keleri metai kaip nusprendžiau, kad gaila pinigų ir vietos.
    Atnaujinau nuo studentavimo apleistą skaitytojo bilietą ir vuolia. Bėda gal ta, kad nėra pačių naujausių, bet aš susidarau sąrašą ir vis patikrinu. Kai kada ir reik palaukt, nes eilė susidaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *