Pastarąją savaitę sujudo Lietuva po to, kai skirtingų dydžių drabužius dėvinčios influencerės apsisvaidė kaltinimais dėl vienos iš jų prieš metus padaryto „Instagram Stories”. Kalbu apie Gintarės Gurevičiūtės ir Giedrės Valavičiūtės susikirtimą dėl to, kad prieš metus Balyje buvusi G. Gurevičiūtė nufilmavo už jos restorane sėdėjusią šeimą replikavo taip: „Stori amerikonai, prisikišę bulkų, dar ir mergaitę moko valgyti bulkas”. G. Valavičiūtė į tai replikavo grotažyme #bulkutemsdydisnesvarbu ir pabrėžusi, kad instragrame vaizdo įrašu pasidalijusi mergina nieko nežino apie tą šeimyną ir reikėtų kitus žmones palikti ramybėje bei rūpintis savo lėkštės turiniu. Repliką lydėjo ir šis vaizdo įrašas.

#bulkutėmsdydisnesvarbu

Situacija: ateini į viešą vietą, kur žmonės pusryčiauja.Ką darai?Pirmas variantas: apsimeti filmuojantis save, o iš tikrųjų atpažįsti priešus ir pradedi gelbėti pasaulį nuo blogio rodydamas gerą pavyzdį.Antras variantas: garsiai apžvelgi valgančius bandeles ir pats valgai.Trečias variantas: palieki aplinkinius ramybėje ir rūpiniesi savo lėkštės reikalais? Nes tu juk jų ne tik nepažįsti, bet ir nieko apie juos nežinai.#bulkutėmsdydisnesvarbuGintarė Gurevičiūtė Huawei Europe Ir galbūt liūdniausia dalis yra ši: https://www.tv3.lt/naujiena/pramogos/959718/vos-54-kg-sverianti-g-gureviciute-pirma-karta-apie-valgymo-sutrikimus-verkdavo-pamaciusi-savo-seseliAčiū Justinai parodžiusiai istoriją, Milda Stasaitytė ir Justui už bandelinius pietus.

Posted by Dydis nesvarbu on 2019 m. spalio 30 d., trečiadienis

G. Gurevičiūtė visai neseniai į visą šitą kilusį ažiotažą atsakė štai tokiu „Instagram” įrašu, kuris buvo toks ilgas, kad netgi jį prireikė pratęsti komentaruose.

View this post on Instagram

Labai svarbu, jeigu matai si posta- palaikink 🙏🏻 jei nesutinki su tuo kas cia parasyta, tuomet bent pakomentuok isreiksdamas savo nuomone emoji. Ne viena influencere kalbejo apie instagram algoritmus, kuriuos pakelti lb sunku, o suzlugdyti galima lb lengvai. Pastarosiomis dienomis buvo bandoma uzblokuoti mano accounta, trinami storiai, neleidziama kelti postu, limituota galimybe atrasyti i zinutes. Mano turinio neberodo nei pagal hashtagus, nei pagal pazymetas vietas. Buvo bandoma susisiekti su prekes zenklais kuriuos atatovauju ir visaip kaip imanoma tersiamas mano vardas. Ir viskas del ko? Del kazkieno pavydo, pagiezos ir demesio siekimo. Ramiai sau atostogavau, kai pora influenceres karjeros siekianciu merginu sugalvojo pasinaudoti mano vardu ir pasidaryti reklama. Tai jau nebe pirmas kartas, kai kazkas sekmingai uzsiaugina sekeju armija tyciodamiesi ar juodindami mane, taciau per beveik 15 metu buvimo demesio centre ismokau i daug ka nekreipti demesio. Vis tik sikart izulumas perzenge ribas. Antra, instagram story, kuriuo pasidalinau pries daugiau nei metus nebuvo nei krislelio patyciu. Nei kalbos nebuvo apie grozi ar kuno formas. Tai buvo pasipiktinimas stebint zalingus iprocius diegiamus vaikams. Taip, sutinku, kad sis 15sek irasas buvo neetiskas ir uz tai atsiprasiau dar pries metus, taciau neissizadu savo nuomones. Kodel priekaistai 'vaikeli valgyk daugiau, tuoj perlusi' ar straipsniai ' Gureviciute ant pavojingo lieknumo ribos' ( https://www.alfa.lt/straipsnis/49785501/gintares-gureviciutes-kunas-plona-riba-tarp-grozio-ir-ligos ) nera patycios, tuo tarpu garsiai ivardintas faktas, kad nutukima turinti seima diegia blogus mitybos iprocius vaikams jau yra patycios? Nutukimas yra daugybes ligu pradzia ir ji reikia gydyti. Jei as persalu, guliu lovoje su karstom arbatom, o ne begu pusnuoge i lauka ziema. Sirdies ir kraujagysliu ligos yra pagrindine mirtingumo priezastis Europoje. Reikia pazymeti, per akimirka niekas nemirsta. Pries tai seka ilgas ir brangiai kainuojantis gydymas, uz kuri mokame mes, sveiki bei darbingi mokesciu moketojai. Taip zmones nutunka del ivairiu priezasciu @instagram #sayNOtoBuullying

A post shared by Gintarė Gurevičiūtė (@gintare.gureviciute) on

Nesileisiu į kalbas apie tai, kad G. Valavičiūtė pasidalijo metų senumo įrašu, kas šiaip jau savaime atrodo keista. Jei nori reaguoti, reaguok į tai dabar, iš karto, o ne po metų. Tačiau sutinku, kad komentaras apie „storus amerikonus” buvo nei gražu, nei etiška, nei ką. Kaip ir jų filmavimas. Su tuo dabar sutinka ir G. Gurevičiūtė.

Šitą istoriją primenu jums tik dėl to, kad dar visai neseniai pati rašiau apie mitybos įpročius ir apie tai, kad pati nesusidoroju su savo galva ir tuo, kaip valgau. Kitaip tariant, rašiau, jei maisto piramidę būčiau mačiusi ne tik vadovėlyje, o ją realiai taikiusi gyvenime, jei tėvai būtų supažindinę su daržovių, sveiko maisto ir t.t. poreikiu, būčiau šiandien laimingesnė.

Ir tiesa ta, kad nepaisant patyčių, G. Gurevičiūtės žodžiuose yra labai daug tiesos apie tai, kad mitybos įpročių formavimas turėtų prasidėti šeimoje. Būtent čia vaikai turėtų susiformuoti paveikslą, kaip atrodo sveiko ir gero maisto lėkštė, suprasti, kad saldumynai, traškučiais, gazuoti gėrimai, bandelės ir pan. yra ne kasdienybė, o dalykas, kuriuo reikia mėgautis kartais. Kas vyksta šiandien? Ogi tas, kad vietoje to, kad prisėstume prie stalo ir pavalgytume neturėdami jokių kitų veiklų (ir čia kalbu apie save), valgome paskubomis, atskirai, dirbdami, dažnai nepagalvodami, ką dedame į burną. Pavyzdžiui, sumuštinis, kurio esminė sudedamoji dalis yra bulka, o bendra kalorijų vertė – beveik 800 kcal. Kas tokiame gero? Majonezas? Perdirbtas mėsos gaminys? Sūrio produktas? Iš esmės – nieko, o jeigu pakeistume tą sumuštinį sveiku maistu, vargu ar porcija būtų suvalgomo dydžio. Nebent dalintumėte į dvi dalis.

Ar reikia tyčiotis mėginant pasakyti, ką kas turėtų valgyti? Nereikia. Pastaruoju metu tiek daug žiūriu laikų apie tai, kad mūsų visuomenė linkusi į kraštutinumus ir per daug kalbame apie sunkų darbą dėl kūno, kurio esame verti, apie tai, kad maistą reikia užsitarnauti, apie maistą, kurio negalime sau leisti ir t.t. Iš tiesų, reikėtų visiems galvų remonto ir pirmiausia išmokti maistu mėgautis, valgyti intuityviai, suprasti, nuo kokio maisto jaučiamės gerai, o koks maistas mus prislopina, koks pradžiugina, pajusti, kada esame alkani, kada jau sotūs ir t.t. Pati dar mėginu išsiaiškinti su savo kūnu ir išmokti valgyti kitaip, tad daug patarti čia vargu ar galėčiau. Bet galiu rekomenduoti jums Abbey Sharp „YouTube” kanalą – nereali dietistė, daug pasakojanti apie gerus mitybos įpročius ir apie kūno kultą.

P.S.: nuotraukoje viršelyje skanūs ir sveiki sumuštiniai, su rugine duona, kurioje nedaug cukraus, avokadu ir rūkyta žuvimi.

2 thoughts on “Mitybos įpročiai nuo vaikystės, arba ar tikrai bulkutėms dydis nesvarbus”

  1. Dar rekomenduoju Stephanie Buttermore kanala panasia tema. Mergina ilga laika laikesi grozio standartu palaikydama sau gerokai per maza svori, bet nuolat jautesi alkana ir galiausiai nusprende pabandyti ‘all in”, ty pradejo valgyti tiek, kiek tikrai nori ir ko nori. JOs kanale visa si kelione nufilmiota labai jautriai ir labai linksmai, ir tikrai privercia susimastyti, kad tai, kaip mes atrodom, yra is tiesu itin maza dalis musu, o paveikta aplinkos taip smarkiai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *