Iš pradžių galvojau, kad čia turėtų būti mano įprasta bandomo įrenginio apžvalga: norėjau aptarti parametrus, parodyti nuotraukų ir vaizdo įrašų pavyzdžius, pakalbėti apie trūkumus ir privalumus. Bet kai pasidalinau savo „Instagram“ storiuose, kad turiu šį telefoną, visi klausimai, kurių sulaukiau, buvo apie naudojimosi patogumą be „Google“.

Tada nusprendžiau, kad šitas telefonas nusipelno dviejų tekstų. Vieno apie naudojimąsi be „Google“, kito – parodyti, kodėl tokio telefono galėtų reikėtų (arba ne) jums.

Jeigu gyvenote po akmeniu ir nežinote, kodėl „Huawei P40 Pro“ neturi „Google“ programėlių, trumpai situacija tokia: JAV įvedė sankcijas šiai Kinijos bendrovei, todėl „Google“ negavo leidimo pardavinėti technologijas „Huawei“. Kinams teko atsiraitoti rankoves ir pasirūpinti viskuo patiems.

Visgi šita žinia mums, įpratusiems prie „Android“, „Gmail“, „Google Maps“ programėlių, sukėlė nemažai nerimo. Kitaip tiek klausimų, ar įmanoma naudotis telefonu, nebūčiau sulaukusi.

Tad ar įmanoma juo naudotis?

Įsijungus telefoną ir pradėjus juo naudotis, supranti, kad viskas kažkur matyta. Kur? Ogi dažnama „Android“ operacinę sistemą turinčiame telefone. Apie sąsają su „Android“ užsimena ir telefonas: jei nueisite į „P40 Pro“ nustatymus, skiltyje „Apie telefoną“ rasite ir pastabą, koks yra „Android“ saugumo pataisų lygis.

Kitaip tariant, įspūdis toks, jog ką tik nusipirkote dar vieną savo „Android“ telefoną: brūkštelite į vieną pusę, randante programas, brūkštelite į kietą – šviežiausias naujiena. Kiekviena suinstaliuota programėlė atsiduria ant darbalaukio – kaip ir esate įpratę.

Atskiros pastraipos verta naršyklė. Įprasto „Chrome“ čia nėra, tačiau esama naršyklė elgiasi panašiai, kaip „Chrome“: įrašote bet kokią frazę ir, sakyčiau, guglinate. Na, kitaip tariant, suguglinate viską, ko reikia, nors „Google“ šiame telefone ir nėra.

O programėlės?

Tiesa, pamėgto ir įprasto „Google Play“ „Huawei P40 Pro“ neturi. Tačiau turi „AppGallery“. Tai savotiška „Google Play“ alternatyva, tik, mano subjektyvia nuomone, kol kas labai chaotiška ir neišrūšiuota. „Huawei“ žada, kad tą padarys, o kol kas čia galite rasti daugybę skirtingų, įvairiausiems regionams skirtų, programėlių.

Kas išties erzina, tai, kad užėjus į „AppGallery“ neretai iššoka reklama ir uždengia visą ekraną. Suprantu, norisi pareklamuoti naujus gamintojus, pradėjusius pritaikyti savo programėles ir „P40 Pro“ telefonams, tačiau vartotojo patirtis neigiama. Gerai, kad tai nutinka ne taip dažnai.

Kaip bebūtų, vos įsijungusi telefoną, ieškojau socialinių tinklų: „Facebook“, „Instagram“, „Messenger“. Jų „AppGallery“ nėra, bet būtent „AppGallery“ rasite programėlę „More Apps“. Ir čia yra visos mano paminėtos programėlės ir dar daugiau. Taigi, parsisiunčiau, įsidiegiau – veikia. Ramu.

Be to, pasinaudojau paprasčiausiu internetu ir atradau, kad reikiamas programėles galite parsisiųsti iš „APK Pure“ tinklalapio (tik nustatykite, kad galėtumėte įsidiegti programėles iš trečiųjų šaltinių. Mano telefone ši nuostata buvo iš karto leidžiama). Tarp siūlomų – ir „Aptoide“.

Visgi veiks ne viskas. Kai kurie dalykai, tokie, kaip „YouTube“ ar „Gmail“, nors ir įdiegti į telefoną, neveiks, mat jiems reikia „Google Services“ palaikymo. Štai, beje, galima pasidaryti, tačiau vargo gerokai daugiau, tad aš nuėjau paprastesniu keliu.

„YouTube“ puikiausiai veikia „Huawei P40 Pro“ naršyklėje. O „Gmail“ absoliučiai be jokio vargo, manau, kokiais keturiais mygtukų paspaudimais, susisinchronizavau „Huawei P40 Pro“ esančioje pašto programėlėje.

Negi nieko netrūksta?

Trūksta, kai ko tikrai trūksta. Pavyzdžiui, „Google Drive“ ir „Google Docs“. Aš aktyviai juos naudoju, ypač „Google Photos“, kur keliauja visos mano telefonu padarytos nuotraukos, kad jų nepamesčiau ir neprarasčiau. O „Google Docs“ naudoju straipsniams, sąrašams, kitiems reikalams. Tad šiam dalykui reikia rasti pakaitalą.

„Google Maps“ man taip pat labai patogus, tačiau „Huawei P40 Pro“ turi kitą programėlę, pavadintą „Maps.ME“. Ir pastaroji nustebino savo detalumu, mat rodo ne tik kelius, bet ir visus takelius. O taip pat ir namų numerius. Tad naviguoti su ja tikrai patogu ir rūpesčių nekyla.

Ko dar trūksta? Tiesą sakant, sunku sugalvoti. Ir, manau, čia yra geras ženklas, ypač, įvertinus jo galimybes, apie kurias papasakosiu atskirame, joms dedikuotame, įraše.

One thought on “Bandau „Huawei P40 Pro“: kaip juo naudotis be „Google“?”

  1. Labai vykęs, konkretus ir aiškus straipsnis. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *