Kadangi Dina.lt man priklauso nuo 2009 metų, o iki tol turėjau kitą domeną savo blogui, o dar anksčiau gyvenau skirtingose nemokamose bloginimo platformose, prisimenu laikus, kai LOGIN buvo BLOGIN, ir kai kas savaitę būdavo paskelbiama Blogosferos apžvalga (tai yra, kas gero Lietuvos blogerių pasaulyje įvyko), o Kleckas dar rašydavo savo penktadienio internetus.

Ir pagalvojau, kad jeigu viso to nebėra, galbūt verta pačiai padaryti tą savaitgalio interneto gėrybių rinkinį. Galbūt tai nebus tokia šmaikšti versiją, kokią surinkdavo Mykolas, nebus ir blogosferos apžvalga, mat seniai Lietuvoje blogerių beveik nebelikę, tik politikos apžvalgininkai ir kolumnistai. Tačiau galbūt man pavyks pasidalyti tuo, ko dar nebūsite matę arba tuo, kas bus tikrai naudinga bent daliai jūsų, užsukančių į mano namus internete.

Tobulėjimui

Karantino metu aš stengiuosi užimti savo galvą ir kuo daugiau mokytis. Taip prie mano japonų ir anglų kalbų į sąrašą nugulė nemokami SEO pradmenų mokymai. O, kadangi, žiniasklaida visada yra netoli rinkodaros, reklamos, viešųjų ryšių, domiuosi ir šią sritimi. Ir kažkaip visiškai netyčia „YouTube” man pasiūlė kanalą „Skamba teisingai”, kurio įkūrėjas – Arijus Žakas, bene pirmasis pradėjęs kalbėti apie rinkodarą socialiniuose tinkluose, o dabar vadovaujantis „IDEA Vilnius”. Užsikabinau dėl kokybiško, naudingo ir susimąstyti priverčiančio turinio bei pokalbių su įdomiais žmonėmis. Labai tikiuosi, kad tokio turinio bus daugiau, o kol kas galite peržvegti viską, ką jie siūlo.

Akiračio plėtimui

Andrius Kleiva buvo kadaise pripažintas jauniausiu Lietuvos blogeriu ir, kaip mėgsta pats pajuokauti, tokiu tebevadinamas ir dabar, nors seniai nebėra jauniausias. Kaip bebūtų, Andrius yra fantastiškas, o dar fantastiškiau yra tai, kad jis gyvena Japonijoje. Ši šalis, bent jau man, yra kažkoks magnetas (ne veltui tos japonų kalbos mokausi). Kadangi jis yra knygos „Kaip veikia Japonija” autorius, Andrius nusprendė savo veiklą tęsti ir kas antrą penktadienį dalinasi su visais norinčiais „Ką veikia Japonija” naujienlaiškiu apie Japoniją iš jos vidaus. Šį penktadienį gavau pirmąjį naujienlaiškį skaniai gerdama arbatą iš japoniškais hieroglifais papuošto puodelio, tai, patikėkite manim, visa diena nuskaidrėjo.

Patį pirmąjį naujienlaiškį (tikiuosi, nuoroda veiks), galite rasti čia, o paspaudę šią nuorodą – užsisakyti naujienlaiškį į savo pašto dėžutes. Patikėkite manimi, bus labai gerai.

Skaitiniams

Knygos, kurios nesulaukia leidyklų dėmesio, gali būti dvejopos: labai blogos ir nevertos dėmesio, arba tikrai įdomios ir galinčios turėti nemažą gerbėjų ratą. Taip nutiko Gintautui K. Ivanickui ir jo knygai „Tamsa ryja tamsą“. Tada rašytojas ryžosi knygą išleisti pats ir, tiesą sakant, perskaičiau nemažai apžvalgų, bet labiausiai man patiko Salomėjos mintis, kad knyga kaip „užpelkėjęs nuostabus ežeriukas. Truputį yra reikalų prasibrauti, bet po to tik grožiesi ir mėgaujiesi.“ Kitaip tariant, fantastikos nemėgėjams nerekomenduojama, bet tiems, kas ją mėgsta, turėtų patikti, tik reikės pasidarbuoti.

O dar smagesnė dalis yra ta, kad rašytojas savo knygas bei apsakymą „Septintoji taisyklė“, įvedantį į romaną „Tamsa ryja tamsą“, dovanoja visiškai nemokamai labai patogiais formatais. Mano atveju, abu kūriniai jau guli „Kindle“ ir laukia savo valandos. Parsisiųsti galite iš čia.

Naudingas turinys

Karantinas daugeliui žmonių per savijautą kirto dėl to, kad šaldytuvas buvo labai arti, judesio galimybės ribotos, o nerimas pažadino visus užslėptus emocinius valgytojus. Aš visuose savo gyvenimo etapuose noriu svorio numesti, tačiau per karantiną man to padaryti nepavyko. Užtat ir nepriaugau, o tai džiugina. Ar nevaliau? Oi, valgiau labai daug ir stipriai per daug. Bet sportavau. O sportuoti man padėjo mano žiauriai seniai sekama „YouTube“ turinio kūrėja „Blogilates“. Tad dalinuosi su jumis dviem vaizdo įrašais, kuriuos, beje, padarius namie bent triskart per savaitę turėsite maždaug 40 minučių treniruotę kone visam kūnui. Puiku, ar ne?

Patikėkite, veikti tikrai yra ką ir aš netgi būdama pakankamai stipri, imuosi palengvintų pratimų versijų, nes po tų 40 minučių atrodo, kad imsi ir numirsi. O jeigu norisi daugiau, prenumeruokite šios damos naujienlaiškius ir kas mėnesį gausite treniruočių programą su daug vaizdo įrašų ir informacijos visiškai… nemokamai.

O savo maistą aš žymiuosi programėlėje „My Fitness Pal“. Ją naudoja daugelis, bet ar žinote, kad ši bendruomenė turi nerealų tinklaraštį, kuriame kalba apie daugybę daugybę su sveiku ir stipriu kūnu susijusių temų? Keliaukite čia ir pasisemkite idėjų, ką valgyti, kaip sportuoti, ką pakeisti gyvenime, kad būtumėte sveikesni, ir t.t.

Toks yra pirmasis savaitgalio internetų įrašas. Šįkart mažiau atradimų per prabėgusią savaitę, o daugiau ilgalaikių pamėgtų ir atrastų dalykų, tačiau šiems įrašams dažnėjant, turinys po truputį keisis. Nepamirškite palikti įžvalgų ar komentarų apačioje – bendraukime!

One thought on “Savaitgalio internetai #1: nemokamos pamokos, knygos ir treniruotės”

  1. Hey, reguliarūs internetai būtų jėga!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *