Aš nežinau, kodėl, bet pastaruoju metu savo „Facebook Messenger” vis randu užklausų iš nepažįstamų žmonių, kurie bando susisiekti ir šio bei to pasiklausti apie tulžies pūslės šalinimo operaciją ir gyvenimą po jos. Dažniausiai klausiama, ką galiu valgyti ir kaip jaučiuosi dabar. Ir prisimenu save prieš metus ieškant kuo daugiau informacijos apie šią operaciją, mitybą po jos, ir nieko per daug neradus. Tad galbūt mano pasidalinimai savijauta bus kažkam naudingi.

Taigi, jei prieš metus bijojau, kad nežinia, kaip čia reikės gyventi, kad gyvenimas keisis kardinaliai, kad dabar valgysiu tik labai sveikai, nes nesveiko maisto negalėsiu nė lašelio, šiandien tokias dvejones galiu išmesti į šiukšliadėžę. Nieko panašaus. Žinoma, viskas atėjo ne iš karto.

Iš karto po operacijos pamėginus suvalgyti sunkesnio, riebesnio, kepto maisto tuoj skaudėdavo skrandį ir viską. Tad kurį laiką maitinausi košėmis, daržovėmis ir panašiai. Visgi bandymas po bandymo ir į racioną grįžo viskas, ką valgydavau įprastai. Tik be skausmų (visi, kurie nors kartą patyrė tulžies akmenligės priepuolį, žino, apie ką kalbu).

Šalinant tulžį dažniausiai daromi keturi pjūviai, o ne vienas didelis. Randai, beje, apnyksta, deja, tas, kurį daro prie bambos, panašu, bus matomas visą gyvenimą.

Dvi blogybės

Tačiau šiokių tokių liekamųjų reiškinių liko. Nežinau, ar jie susiję su mano organizmo ypatumais, ar su tuo, kad nebeturiu tulžies pūslės ir tulžis visą laiką lėtai teka į virškinamąjį traktą. Tačiau pirmasis reiškinys, kurį pastebėjau, yra kone nuolatinis vidurių užkietėjimas, jeigu valgau ląstelienos neturintį maistą. Ir čia, žinokite, neužtenka suvalgyti kartą per dieną salotų. Ne! Čia tas atvejis, kad jeigu nėra sriubos, nėra košių, nėra pusiau skysto maisto, visą laiką tenka kamuotis.

Antrasis dalykas, kurį pastebėjau – nuolatinis pilvo pūtimas, jeigu maistas, kurį valgau, yra nesubalansuotas. Turiu mintyje, žinote, kai 80 proc. savo dienos valgote sveiką ir gerą maistą, o 20 proc. leidžiate pasimėgauti. Tai jeigu nukrypsti nuo šito santykio ir, pavyzdžiui, pasmaguriauji bandelėmis, užkandi šokolado, vakare dar kokių makaronų su padažu, tai vaizdelis, lyg lauktumeisi šeštą mėnesį.

Ką valgyti po tulžies pūslės operacijos?

Šitas klausimas, suprantu, buvo aktualus ne man vienai. O ne visiems išoperuotiems pateikiamos gairės. Tad dalinuosi dviem nuotraukomis su mitybos gairėmis, kurias gavau po operacijos.

Prabėgus metams valgau visiškai viską. Tikrai. Tik kas kartą valgydama kone iš karto pajuntu, kad maistas netiko arba buvo kažkoks, kuris sukels visas mano aukščiau paminėtas blogybes. Beje, galvojau, kad galbūt svogūnų netolerancija išnyks, nes tikėjau, kad ji susijusi su tulžimi. Bet ne, deja, neišnyko.

O šiaip, pasidalinkite komentaruose, kaip jums sekasi po operacijos, ką valgote ir kaip jaučiatės? Galbūt turite kitų problemų, o galbūt kitokie reiškiniai atsirado? Gal susidūrėte su tuo, kuo ir aš, ir radote būdų, kaip viską išspręsti?

10 thoughts on “Metai po tulžies pūslės operacijos: ką valgau ir kaip jaučiuosi”

 1. Išties įdomu buvo išgirsti kito žmogaus pojūčius po šios operacijos. Man ji buvo padaryta prieš daugiau nei du mėnesius. Be galo džiaugiuosi, jog pagaliaaau gyvenu be tulžies pūslės, nes akmenligė kankino 8 metus… Vis delsiau, bijojau . O veltui. Net nuo pat pradžių galėjau valgyti absoliučiai ką noriu, jokių virškinimo problemų neatsirado. Tik šiek tiek neramina, jog net ir praėjus 2.5mėn po laporoskopijos greitai vaikštant ima mausti po dešniuoju šonkauliu, ten kur buvo tulžies pūslė. Labai keista, nes namuose intensyviai tvarkausi, kokią mankštą darau ir viskas gerai, bet štai ėjimas visad iššaukia skausmą. Ar tau nieko panašaus nebuvo?

 2. Postas senas, bet kaip dziugu kad ji radau. Laukiu sios operacijos, jau liko kiek daugiau nei savaite, siandien staiga supratau kad tiesiog isims organa man :D labiau bijau ne operacijos o komplikaciju, o kas jei negalesiu valgyt normaliai, o kas jei negalesiu valgyt to ka megstu, negi per drauges vestuves negalesiu nei sampano atsigerti? Ir dar susimasciau, kadangi jau esu turejusi laporiskopine operacija, taigi jau isdidziai nesioju randa prie bambos, negi vel pjaus ten pat, ar nebus blogiau po to? Zodziu klausimu milijonas o niekas jokio atsakymo neduoda, tad siek tiek ramina zinojimas, kad su laiku turetu viskas normalizuotis. Dekui!

 3. Sveiki. Man prieš 2 paras išoperavo tulžies pūslę, taigi galiu pasidalinti ir savais skausmais ir džiaugsmais :D Vietos, kuriose daryti pjūviai (kadangi akmuo buvo vienas, bet per didelis ir buvo aktyvus uždegimas) skauda tik mėginant atsikelti iš lovos, t.y. iš gulimos į sėdimą padėtį. Vaikšant prisilaikau, skauda nugarą, kadangi bijau išsitiesti pilnai, kad nebūtų komplikacijų.. Tačiau visa kita tai tik dirginimas, mažas nemalonus jausmas, kuris daug geriau nei priepolių keliami skausmai! Šiuo metu jau gydausi iš namų, valgau ir sveikai ir nelabai, bet padeda didelis vandens kiekis. Dar gulėdama ligoninėje pirmą dieną po operacijos aš jau valgiau normaliai, vaisius, bananus, braškes, batoną su sviestu, netgi šokolado griežtai kontrobandiškai paragavau (kadangi esu smaližė), taip pat valgiau ridikėlius. Jokių sutrikimų nepajutau. Taip, pilvas išsipūtęs, aplinkiniai klausia kelintas nėštumo mėnuo, galbūt šiek tiek ir juokingai skamba, tačiau tai natūralu, dabar visa apkrova atitenka kepenims. Darausi daržovių (brokoliai,bulvės,kalafijorai,morkos) sriubą, ją visada darausi trintą ir daug prieskonių nededu, dedu tik minimaliai pipirų ir vieną kūbelį vištienos sultinio. Po šios sriubytės sotumo jausmas išlieka gan ilgai, pilvas neišsipučia, todėl labai rekomenduoju. Kaip ir gydytojas minėjo – valgyti galima VISKĄ, tik normuotai, nepersistengti. Taigi tikrai nėra ko nerimauti. Jau geriau šiek tiek dažniau valgyti ir šiek tiek prisižiūrėti nei kankintis save su pastoviu dideliu skausmu ir priepoliais. 😇

 4. Esu po tulžies opetacijos, ieškau informacijos dėl mitybos

 5. Sveika, Dina.Šiandiena pirma diena po operacijos.Pilvas išsipūtęs, nes liko oro. Sunku įkvėpti oro.Norėjau padėkoti už tavo straipsnį apie mitybą.Dabas žinosiu ko vengti, kas labiau tiks. Nors operavausi privačioje klinikoje, gavau tik du sakinius apie mitybą: dieta, vengti aštraus, riebaus maisto.Ir viskas.Dėkui tau už žinias

 6. Sveikos,meginos!
  Kiek daug informacijos gavau čia🙂
  Esu beveik 3 savaitės po operacijos.
  Kažkaip niekur nerandu informacijos apie sportą po tulžies operacijos. Kada galima pradėti lankyti jogą ar plaukioti baseine ir t.t?
  Ačiū

 7. Sveiki,
  Esu 5 diena po tulžies šalinimo operacijos. Šalinimas vyko ne vien dėl esančio mažo akmenuko, bet ir dėl polipozės ( turėjau du mažus polipus taip pat.) Buvo atlikta planinė operacija. Savijauta nebloga dar skaudena pjūvio vietas. Dėl maisto stengiuosi valgyti kuo skystesnį maistą, nes užvalgius kietesio rodos sustoja skrandis, toks diskomfortas jame ir pradeda mausti nugarą. Prieš tai turėjau virškinimo ploblemų, tik nežinau ar čia buvo dėl tulžies puslės ar dėl skrandžio ploblemų, pamatysiu vėliau praėjus laikui. O šiaip noriu padrasinti, jei jau turite problemų, operuokitės. Kaip gydytojas pasakė, ši operacija tikrai ne tragedija organizmui, jis prisitaikys ir gyvensite kaip gyvenę.

 8. O dayti, kai vistik per daug riebaus maisto suvalgiau ir prasideda skausmai?

 9. Gerkit vaistų nuo skausmo ir nevalgykit tiek daug riebaus maisto.

 10. Sveiki, esu 3 men po sios operacijos, tik atsibodo nuolatinis pilvo putimas ir oro gadinimas ka tik bevalgant, geriami fermentai mazai ka padeda.Galbut kas isbande kitus vaistus ar kazka kad sumazinti siuos nemalonius pojucius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *