Vėl grįžtu prie temos, kurią kažkada sėkmingai vysčiau ir dalinausi atradimais. Dabar su vyru būsto dar neperkam (kol kas), bet įrenginėjame tą, kuriame gyvename. Reikia smulkmenų, bet niekad nebūčiau pagalvojusi, kad jos gali kelti tiek galvos skausmo ar reikia tiek žinių, kad galėtumei turėti tai, ką nori.

Kalbu apie žaliuzes. Vyro buto langai – į pietinę/vakarinę pusę. Todėl kas kartą pasisukus saulei butas pradeda šilti. Nepaisant rekuperatoriaus, vasarą temperatūra gali koptelėti gerokai virš 30 laipsnių. Tad šiemet ėmėm ieškoti variantų, ką galime padaryti, kad ateinanti vasara būtų vėsesnė ir ramesnė.

Užuolaidos tinka ne visur, o pvz., miegamajame prie lango sienos prispaudėm dvi IKEA „Billy” lentynas knygoms, tad čia apskritai užuolaidų variantas buvo nepiimtinas. O man visokios romanetės ir panašūs skuduriukai ant langų neatrodo gražiai. Užsinorėjau žaliuzių. Medinių, plačių, kabinamų ant sienos. Ir pradėjome domėtis, ar tikrai toks variantas įmanomas.

Pirmiausia užsukome į kelis salonus gyvai, apžiūrėjome, kas ir kaip, pasitikrinome spalvas. Pasirodė, kad medinės 5 cm pločio žaliuzės, montuojamos ant sienos, yra tas variantas, kurio norim. Kažkodėl atrodė, kad ant lango rėmo montuojamas plonesnis medinių žaliuzių variantas atrodys labai negražiai, tai jo net nesvarstėm. Tačiau dauguma salonų akcentavo, kad pirmiausia – neturi spalvų, o visų antra – reikės labai ilgai laukti, mat striuka su žaliavomis gamybai.

Tada gūglinome toliau, atradau įmonę, pasivadinusia „Žaliuzių imperija”. Norėjome apsižiūrėti jų salone, paaiškėjo, kad tokio nėra, tačiau gali nemokamai atsiųsti meistrą į namus, kuris viską pamatuos ir paaiškins. Užsisakėm ir atsiuntė. Tik pojūtis po jo konsultacijos buvo labai įdomus: pasirodo, norint ant sienos montuojamų medinių, plačių žaliuzių itin svarbus lubų aukštis. O vyro bute lubos gipskartonio, su papildomu garso izoliacijos sluoksniu, tad virš langų rėmų tėra 20-25 cm vietos. Tuomet dar aktualu ir tai, kokia siena: jeigu gipso ar kokia įdomesnė, lengvesnių medžiagų, kabinti žaliuzes gali būti keblu, mat sienai tenka didelis svoris. O jokia paslaptis, naujos statybos namuose išorinės sienos, kur balkonai, gali būti ne visai tikros, apkamšytos izoliacinėmis medžiagomis, kurios to svorio gali ir neišlaikyti.

Spėkit, ar visą tai sužinojom iš atkeliavusio meistro? Anaiptol. Pamatavęs tris langus, aukščius virš jų, pasakė, kad viską gali padaryti, viskas įmanoma, ir kainuos apie 800 eurų.

Gero jausmo dėl šito nebuvo, todėl nusprendėm ieškoti toliau. Atkeliavo rekomendacija pasitikrinti „Dextera” įmonėje, tad kreipėmės ir atkeliavo jų meistras į namus. Ir žinot tą jausmą, kai supranti, kad pas tave namuose – tikrai profesionalas? Vien pokalbis su juo apie norus ir galimybes užtruko ilgiau nei pirmojo meistro visi darbai. Būtent jis išmatavęs atstumus nuo lubų iki langų kraštų perspėjo, kad vietos – per mažai.

Žaliuzių mes norime ant virtuvės ir dalies svetainės langų, taip pat – miegamajame. Nemažai pražaidęs su rulete meistras parodė, kad nors čia ir tarsi būtų galima kabinti žaliuzes ant sienos, galėtų būti kebloka panorus juos atidaryti ar atversti, kadangi vietos lango atidarymui iš esmės neliktų, o galbūt atveriant juos rėmas kabintų žaliuzių kraštą. Be to, meistras atkreipė dėmesį ir į tai, kad kas kartą kišant ranką pro žaliuzes, šios kreipsis kampu ir kabins sieną, kas ilgainiui lems, kad siena bus subraižyta ir dėmėta. O štai miegamajame, kur ankstesnis meistras sakė, kad viską padaryti įmanoma, jokių bėdų, „Dextera” specialistas išmatavęs viską pabrėžė, kad dėl žaliuzių dydžio paprasčiausiai nebegalėsime atidaryti, netgi atversti, lango. Ir čia su sąlyga, kad atlaikys siena.

Kuo viskas baigėsi? Tuo, kad nukeliavome į saloną, pasižiūrėjome gyvai, kaip atrodo ant lango rėmo kabinamos medinės, 2,5 cm pločio, žaliuzės. Išsirinkome spalvas ir vienų jau sulaukėme, o kitos, žadėjo salonas, dėl medžiagų stygiaus turėjo atkeliauti liepą. Ir patys savo nuostabai ir netikėtumui sulaukėme žinutės, kad medžiagos atkeliavo, žaliuzės bus dar pavasariui nepasibaigus.

Koks viso pasakojimo moralas? Toks, kad daugelis įmonių siūlo nemokamą arba beveik nemokamą galimybę pasinaudoti jų meistrais ir gauti jų komentarus. Tuo pasinaudoti būtina, kaip ir būtina nečiupti pirmo pasiūlymo, mat gilinantis gali išaiškėti detalių ir niuansų, kodėl vieni ar kiti norai gali būti neįmanomi. Kaip kad ir mūsų atveju nutiko. Įdomu, ką būtų sakiusi pirma įmonė po to, kai sumontavus žaliuzes paaiškėtų, kad langais naudotis nebegalime?

3 thoughts on “Įrenginėjame namus: medinės žaliuzės bute – ką svarbu žinoti”

  1. Sveiki, o kodėl medinės žaliuzės? Dėl ekologijos, garso sugėrimo, mažau praleidžia šilumos? Galvoju tarp medinių ir metalinių žaliuzių.

  2. Akvile, mums priimtiniau buvo namie turėti natūralias medžiagas, medis ir geriau žiūrėjosi, ir maloniau lietėsi. Kitų aspektų, kaip kad ekologija ir panašiai, nesvarstėme. Pradinis planas, kaip minėjau, buvo medinės plačios, deja, nepavyko, laikom jį kitiems namams, kur irgi rinksimės medį, o dabar atkeliavo ir kitų langų žaliuzės, irgi medinės, galiu pasakyti, kad tikrai labai patenkinti esam. Turiu įtarimą, kad šilumos/garso praleidimo ir t.t. klausimai visur panašūs, nesvarbu, kokia medžiaga.

  3. Turiu ofise žaliuzes ir laaabai užknisa valyti nuo jų dulkes. O dar medis nėra tobulai švelnus, tai išvis.. Aš už roletus, nors vizualiai ir gražiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *