Aš turiu tokią nedidelę aistrą visokiems automobilinis dalykams, ypač tiems, kurie užrašyti. Dievinu automobilių gamintojų istorijų knygas, kolekcionierių pasakojimus, enciklopedijas, žinynus ir t.t. Kartą netyčia man į rankas pateko sovietinis „Vairuotojo žinynas“, paskaičiau ir uzsikabliavau, kelis net nusipirkau.

Ir štai 1973 metų žinyne radau pasakojimą, kaip Lietuvos automobilių sporto meistrai K. Girdauskas ir V. Oleka gavo naujus „Žigulius“ sporto reikalams, išbandė ir įvertino. Įvertinimas man pasirodė labai jau toks tipinis, kai kalbama apie rusišką techniką. Ir vargu, ar reikalai yra pasikeitę dabar. Gal net kaip tik – ypač dabar.

Tad ką reikėjo su tais ką tik iš gamyklos atkeliavusiais „Žiguliais“ daryti? Ogi štai ką:

V. Oleka pirmiausia dalinasi pastebėjimais, kad teko įsitikinti, jog gamykloje „Žigulių“ varžtai užveržti labai gerai. Bet reikia patikrinti užpakalinio tilto reduktoriaus tvirtinimo varžtus. Be to, vairo kolonėlės tvirtinimo varžtus, priekinio tilto sailentblokų užveržimą, vairo traukių antgalių tvirtinimus.

Ir kaip gi be dalykų, kuriuos apskritai reikia išmesti? V. Oleka siūlo radiatoriaus gaubtą išmesti, nes į jį kliūva radiatoriaus ventiliatoriaus sparneliai ir lūžta. Anot V. Olekos, Lietuvos klimato sąlygomis gaubto nereikia, o jis pats apskritai kelis mėnesius važinėja ne tik be gaubto, bet ir su nulūžusiais ventiliatoriaus sparneliais ir variklis nekaista.

Dar jis siūlo apsisaugoti karterį bei alyvos filtrą, tik tam jau reikia kreiptis į žinovus.

Aišku, buvo ir gerų dalykų. Stabdžiai! Pasirodo, pasak V. Olekos, jie tokie efektingi, kad stabdyti per daug spaudžiant pedalą netgi buvo negalima dėl tų, kurie važiuoja iš galo. O važiuojantys paskui „Žigulius“ turėjo galvoti apie tai, kad stabdžiai juose veikia ypač gerai, todėl reikia važiuoti kuo didesniu atstumu nuo jų.

Kažkaip jaučiu, kad šiandien apibūdinti „Žigulius“ būtų galima panašiai. Nusiperki 2022 laidos modelį ir giri, kad varžtus gerai gamykloje prisuko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *