Nuo senų senovės mitų, kaip užsisakyti vienos ar kitos lyties kūdikį, daugiau nei reikia. Siūloma valgyti tam tikrus maisto produktus, sekti mėnulį, tikrintis kraują ir ir bandyti susekti kitus mistinius reikalus, kurie lemtų, kad gimtų norimos lyties kūdikis.

Šiaip jau atrodo, gi koks skirtumas, bet būna, kad reikia būtent vyriškos lyties paveldėtojo, kad šeimoje gimsta vien berniukai ir norisi dukrytės. Na, gyvenimas, taip sakant.

Bėda ta, kad mokslininkai tyrė tyrė ir ištyrė, kad patikimo būdo lyties užsisakymui kaip ir nėra. Viskas yra statistika ir tikimybių teorija, kadangi kūdikio lytį nulemia vyriška ląstelė – spermatozoidas, nešantis ir X, ir Y lytines chromosomas iki moters kiaušinėlio, kuris turi dvi tokias pat lytines chromosomas – XX. Biologiškai yra taip, kad jeigu susitinka XX, reiškia, gims mergytė. Jeigu susitinka XY, reiškia, kūdikio lytis bus vyriška.

Mes su vyru apie vaikų lytį galvojome nevienodai. Iš principo, buvo visiškai nesvarbu, kas gims, bet vyras lyg ir labiau norėjo mergytės, aš – berniuko. Laimėjau aš.

Ir besilaukdama perskaičiau tokį įdomų dalyką, kuris galbūt gali paaiškinti, kaip įmanoma tą lyties statistiką palenkti į savo pusę.

Taigi, vienas mokslinis tyrimas rodo, kad X lytinės chromosomos, vadinkim jas mergaitiškom, yra tokios rubuilės, storulės, sunkesnės ir lėtesnės. Y chromosoma, berniukiška, yra kur kas vikresnė ir greitesnė. Taigi, situacija tokia, kad norint pamėginti „užsisakyti“ kūdikio lytį, reikia sekti vaisingas dienas.

Jei norisi mergaitės, reikia mylėtis per patį vaisingumo piką, kad rubuilės mergaitiškos chromosomos ramiai sau nuriedėtų iki kiaušinėlio ir jį apvaisintų. O jeigu norisi berniuko, reikėtų pasimylėti vos vos anksčiau nei pikas: berniukiška chromosoma ramiai nukeliaus iki kiaušinėlio ir, kai prasidės vaisingumo pikas, prie „vartų“ lauks pirma, kad apvaisintų kiaušinėlį.

Sakiau, kai/jei planuosime antrą kūdikį, būtinai reikės pamėginti tokiu būdu užsisakyti mažyliui brolį.

O kokių būdų išsirinkti kūdikio lytį esate girdėję jūs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *