Šitas pasakojimas bus ne toks bendras, kaip ankstesni, o labiau mano istorija, parodanti, kodėl labai svarbu susirasti tinkamą specialistą, kuris prižiūrės jus nėštumo metu.

Buvau būtent ta nėščioji, kurią pakirto pačios įvairiausios mintys, ir tik objektyvus suvokimas, kad savaime niekas nevyks, reikia genetinių tyrimų, kad būtų aišku, ar vaikui viskas gerai, privertė mane išjudėti iš mirties taško. Aišku, buvau naivi, galvojau, kad „ai, nuvarysiu į „Northway“, pasidarysiu NIPT, ir žinosiu“.

Bet taip nebūna. Pirmiausia reikėjo ginekologės konsultacijos, o tyrimai esą buvo tik po jos. O po konsultacijos kažkaip, matyt, afekto būsena suveikė, kad sutikau likti pas tą gydytoją ir visai nėštumo priežiūrai.

Beje, privačią kliniką rinkausi manydama, kad mane čia prižiūrės geriau nei valstybinėje, gausiu daugiau informacijos ir rūpesčio. Taip tikrai nenutiko.

Nesileisiu į ilgą pasakojimą, ką privalo nėštumą prižiūrinti ginekologė, bet pastojusi ir susitarusi dėl priežiūros gausit „Nėščiosios kortelę“. Joje surašyta iš esmės viskas, kas turi būti padaryta per devynis mėnesius. Todėl atidžiai sekite, ar tikrai viskas daroma.

Tarkim, aš už kiekvieną vizitą palikdavau apie 100 eurų, bet echoskopija, kai buvo matuojami vaiko šlaunikauliai ir panašiai, buvo daroma vos kartą. Vėliau gimdykloje stebėjosi tuo, kadangi tokie matavimai parodo ir ar viskas gerai, ir vaiko amžių. Nebuvo matuojamas svoris, kas galėjo būti indikacija, tarkim, neleidimui nešioti kūdikio ilgiau nei terminas.

Visą nėštumą kankinausi su niežuliu, bet čia buvo mano pačios rūpestis imtis tyrimų, nes ginekologei nerūpėjo. Beje, negavau ir echoskopijų daugiau, ir jokių ten vaisiaus nuotraukų, nieko. O likus savaitei iki termino dar ir leptelėjo, kad vienas inkstas policistinis. Paklausus, ką tai reiškia, nepasakė nieko, o „daktaras Google“ padarė taip, kad visą savaitę gėriau valerijonus ir ėjau į papildomą patikrą. Po gimdymo gydytojai paaiškino, kas kaip, nors tą tikrai galėjo padaryti prižiūrinti gydytoja. Beje, vaikas visiškai sveikas.

Galiausiai, gydytojai buvo 100 metų mane nukreipti tikrintis ir gimdyti ankstėliau. Santariškėse tik ir girdėjau, kur buvot ankačiau, nes kūdikis buvo ganėtinai didelis, o gimdymas, pernešiojus savaitę, sunkus.

Kaip neužsirauti ant tokių gydytojų?

Skaitykit atsiliepimus ir žiūrėkit įvertinimus Pincetas.lt sistemoje. Manęs dabar nestebina, kodėl mano gydytoja turėjo tik 60% teigiamų atsiliepimų.

Pinigai – ne viskas. Vizitas gali būti brangus, bet dėl to gydytojas nebus rūpestingesnis. Tikrai siūlyčiau apsvarstyti ir poliklinikos idėją.

Ir būtinai sekite tai. Kas privaloma pagal „Nėščiosios kortelę“. Ji geriausiai parodys, ar viskas daroma, kaip reikia.

Galiausiai, jei nesusikalbate, nepatinka, keiskite gydytoją. Nes jūsų laukia 9 mėnesius truksiantis bendravimas, nuo kurio priklauso ir jūsų sveikata.

One thought on “Kaip aš pasirinkau šūdiną gydytoją nėštumui prižiūrėti”

  1. Pasitaiko ir tokių gydytojų, kurios pasikelt nuo kėdės net nenori tave „apžiūrint”. Parašo savo popierėliuose ar kompiuteryje pastebėjimus ir viskas… Baisu, tikrai, kad reikia iš karto keisti gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *