Ar žmonės išprotėjo, ar kas yra? vienas po kito: buvom nereali pora, mylėjom vienas kitą, augom santykiuose, bet štai – skiriamės. Laimės jam, laimės man, abu nusipelnėm – prieš metus susituokėm, bet metus laiko skyryboms brendom. Ačiūvisogero.

wtf?

Čia taip visai netyčia atscrollinau prieš miegą nuomonės formuotojų (dar vienų) skyrybas. Susituokė prieš metus, dabar skiriasi, teismas dalina dalykus.

O kur dingo visos galimybės kalbėti ir pasistengti? Įsiklausyti ir suprasti? Ištaisyti klaidas ir mokytis kartu, kaip tuos kampus nusidildint? Kur dingo visos terapijų galimybės, kur dingo bandymai įlipti į kito batus ir suprasti, iš kur baimės, traumos, pykčiai, elgesys toks, koks jis yra?

Žiauriai sunku suprasti, kad kai darbe nutinka koks nors šūdas, kažkas pasako, kad tai, ką tu darai ar kuo tiki, yra niekalas, mes esam pasiruošę akis išdraskyti, kalnus nuversti, kad tik įrodytume priešingai. Įdedam kalną pastangų siekdami pačių tolimiausių dalykų, įgyvendinami svajones, eidami norimo tikslo link.

Bet kai sunku pasidaro santykiuose, užuot ėję pasikalbėti, bandę išklausyti ir apmąstyti, įsigilinti, kodėl jaučiamės taip, kaip jaučiamės, o ką jaučia mūsų antra pusė, kokie veiksmai lydi mintis, užuot pabandę prisiminti ir atgaivinti tai, dėl ko pamilom, dėl ko pasakėm “taip” ir dėl ko keliai linko, mes nusprendžiam, kad, ai – nenori, nereikia, čiauvisogero.

Taip paprastai, tarsi santykiai būtų koks šūdniekis už eurą iš Aliexpress ar išpardaviminiai marškinėliai iš Newyorkerio už 1,99€.

Bet jeigu taip, tai ką tai sako apie mus pačius? Kiek verti mes, jei tas, kam sakėm “amžinai”, “niekada”, “visada”, “myliu”, tebuvo vertas tik tiek pastangų? Tik to euro ar kokių 1,99€?

Kaip sako mano vyro tėvai: yra žmonės, kurie sulūžus daiktui meta lauk jį ir ieško naujo. O yra žmonės, kurie sulūžusį daiktą pirmiausia taiso ar bent pasistengia įvertinti, ar įmanoma pataisyti.

Būkit tie, kurie taiso. Ir tais, dėl kurių bus pasistengta taisyti.

One thought on “Apie santykius už 1,99€”

  1. Iškart atpažinau, apie kuriuos influencerius čia ta situacija, bet iš tiesų, atrodo labai daug panašaus naratyvo visur kur – keisti, mesti, vietoj to, kad pažinti, taisyti, vertinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *