Yra dalykai, prieš kuriuos aš nesugebu atsilaikyti. Knygos – toks bene rimčiausias reikalas, kur net tuo atveju, kai turi pasverti, ar paskutinius 50€ išleisti maistui, nes šaldytuvas tuščias, ar užsukti į knygyną (ir fizinį, ir virtualų) ir ten pasinaudoti kokia nors akcija bei apsipirkti, laimės knygos. Su maistu jau kaip nors – spinteles iššluosiu.

Tai kažkurią dieną iškeliavau į “Maximą” jau net nepamenu ko. Kažkokios smulkmenos. Bet atėjus pamačiau nuolaidas knygoms. Ir sudrebėjo ranka. Ir dreba dabar ji ne tik dėl knygų sau pačiai, bet ir dėl knygų vaikams.

Tad, kadangi laiko dar yra, dalinuosi pirkiniais – galbūt kažkam jie virs gera mintimi dovanai. Ir pirmiausia, aišku, vaikiškos knygelės (šiaip pribloškia jų kainos mane vis, tai jeigu matot kur nors akciją – čiupkit. Aš visas nusipirkau su 40% nuolaida).

“Meškis Zujus” knygelės patiko dėl to, kad tvirto, storo kartono lapai, kad iliustracijos per visą puslapį, piešiniuose gausu elementų. Be to, paveikslėliai juda. Tam tikras jų detales gali patraukti, pastumti, pasukti.

Meškis Zujus dirba ugniagesiu
Meškis Zujus lėktuvo pilotas

Beje, mačiau alternatyvą su iškylančiais paveikslėliais, kai atverti puslapį, bet man sūnus pasirodė dar kiek per mažas tokiems reikalams. Kitąmet!

Žvalgydamasi vaikui tinkamų knygelių aptikau, kad mažylius žavi knygos su atverčiamomis detalėmis, už kurių kas nors slepiasi. Pasiėmiau tokių net dvi. Pirmoji – apie gyvūnus.

Mano mylimiausi gyvūnėliai

Čia – storo kartono lapai su atvartais, o už jų – gyvūnėliai. Aišku, ant knygelės parašyta, kad ji – nuo vienerių, bet pamėginsiu parodyti anksčiau

Mano mylimiausi gyvūnėliai
Mano mylimiausi gyvūnėliai

Antroji knygelė su tokiom atverčiamom detalėm kiek paprastesnė: čia detalės iš medžiagos, švelnios liesti ir, parašyta, tinkamos nuo pirmųjų dienų.

Kur liūtas?
Kur liūtas?

O kiti pirkiniai tokie, kurie tikrai skirti jau vyrsniems, bet sunku buvo atsilaikyti. Pirmoji knygelė – “Laikas miegoti, lokiuk”. Man čia tokia miego ritualo knyga – vos keli lapai, bet smagi istorija, labai gražios iliustracijos ir, kas dar, aišku, svarbu, LED lempelės, imituojančios žvaigždes puslapiuose.

Laikas miegoti, lokiuk
Laikas miegoti, lokiuk

Pačiupau, nes kažkaip sentimentaliai prisiminiau save augančią, kai laksčiau vakarais po lauką su astronomijos enciklopedija rankose ir mokiausi žvaigždynus, o dienom iš dviejų kėdžių gamindavausi savo raketas ir kosminius laivus ir skrisdavau su sese į kosmosą.

Miško garsai

Antroji paaugusiems skirta knygelė – “Miško garsai”. Sužavėjo iliustracijos, spalvos ir tai, kad palietus tam tikras knygelės vietas, gali išgirsti skirtingų gamtos garsų.

Miško garsai

Suprantu, kad reiks ūgtelėt, bet skaityti drauge galima bus jau visai netrukus. Beje, gerai tai, kad abi knygelės turi baterijų lizdą ir jas galima išjungti.

Paskutinė knygelė (kol kas), kurią pirkau su nuolaidomis sūnui, yra “Džyru džyru muzikėlė”. Šią, nors ir plonais lapais, rekomendavo bičiuliai, turintys vienerių dukrą.

Džyru džyru muzikėlė

Knygelės ypatybė ne tik ryškūs ir įdomūs piešiniai, bet ir kiekviename puslapyje užrašyti žodžiai, o šone – ir galimybė išgirsti normalią ir pagreitintą dainelės versiją.

Džyru džyru muzikėlė

Jei visai mažiukams tokia knyga tiesiog linksmybėms, vyresnėliai mokosi dainuoti ir tuo pačiu lavina tartį.

Džyru džyru muzikėlė

O tada skyriau dėmesio sau. Prieš kurį laiką kolegė iš blogo Knygos nugarėlė dalinosi tuo, kad “Alma Littera” naujai išleido Hario Poterio knygas. Ir tas leidimas ne šiaip sau – su Jim Kay iliustracijomis. Aišku, nusipirkau išleistas pirmas tris.

Haris Poteris su Jim Kay iliustracijomis

Iš viso su šio iliustratoriaus piešiniais, kurie, garbės žodis, užburia, turėtų būti penkios knygos. Tik tiek, mat pabaigęs iliustruoti penktąją (darbas truko dešimtmetį), Jim Kay nusprendė atsitraukti ir pasirūpinti savo psichologine sveikata.

Haris Poteris su Jim Kay iliustracijomis

Knygos – fantastinio grožio, su ištisais puslapiais iliustracijų ir įvairių magiško pasaulio detalių. Kažkaip jaučiu, kad ir sūnui paaugusiam bus įdomu perskaityti, ir mane švieži leidimai vilioja skaityti dar kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *