Jaučiuosi išsitaškius. Kaip tas stiklainis šio įrašo nuotraukoje. Nežinau, ar dėl to, kad mėnesį jau gyvename ne savo namuose, ne vieni, kad vis ieškome daiktų namams, kuriuose remontas lyg ir baigtas, bet iš tiesų – dar toli gražu. Išsitaškius iki tiek, kad galiu eiti pakloti lovos, bet pakeliui pačiupti suplauti kavos puodelį, sumėtyti žaislus į dėžę, surinkti skalbinius ir užstatyti skalbimą, pasidaryti dar puodelį kavos, kažko užkąsti ir… lova lieka nepaklota iki antro ar net trečio tokio ėjimo.

Spėju, niekad gyvenime nebuvo taip, kad iš visos širdies nekęsčiau multitaskingo ir kad su tuo multitaskingu nesusidoročiau. Nes jau nebesuprantu, kiek kėdžių aš bandau vienu užpakaliu užsėsti ir kiek vaidmenų sau pasiimti. Panašu, kad teks mokytis brėžti ribas arba žiūrėti į dienos iššūkius su didesniu atlaidumu sau. Juk viskas gerai, jeigu kartais vienintelis tavo pasiekimas per dieną yra tiesiog nusiprausti ir išsivalyti dantis. O jei dar pavyko tinkamai pasirūpinti oda ir apgalvotai pavalgyti (šiandien nepasisekė šitai man), tai apskritai tobula.

Jausmas toks, kad gyvenu vis laukdama, kada bus geriau. Kai atrodo, kad už kampo tas mano pagerėjimas (beje, visai ne į temą, bet man frazė “už kampo” dabar susijusi tik su Kotrynos iš “Ten, kur…” kuriamomis užrašų knygomis su marmuruotais kraštais. Turiu sau vieną, antrą padovanojau mylimai draugei – labai rekomenduoju pasižiūrėti). Tai va, laukiu laukiu, bet belaukdama, jausmas toks, kad atidėlioju gyvenimą. Ir taip kas vakarą sudeginu valandas, kai sau kartoju, “va rytoj tai…”

Labai tikiuosi, kad šitas etapas yra visiškai laikinas.

Kad bus geriau. Kad persikelsime į namus ir, nesvarbu, kad juose bus visiškai tuščia (gal tik miegamasis bus ir vonioj dušas), pamažu įsikursime ir pasistatysime viską taip, kaip norisi. Jei, beje, kyla klausimas, kokie tie namai, tai rekonstruojame savo Žvėryno namų projektą, kuris prieš kelerius metus buvo iš esmės kuriamas savom rankom ir pagal YouTube. Prireikė beprotiškai daug laiko, perdarymų ir panašiai, finansų, bet – bus gerai, bus gražu. Papasakosiu blogo įrašuose.

Tai va, tikiuosi, kad pavasaris įsibėgės ir galėsime pagaliau su sūnum keliauti į lauką ilgiems pasivaikščiojimams ir panašiai po Vingio parką. Grynas oras, fizinė veikla vis tiek padės visiems melatoninams, dopaminui, seratoninui ir kitiems -inams.

O šiaip norėjau ne pasiskųsti, o pasidalinti dalykais, kuriuose ieškau įkvėpimo, sau tinkančių metodikų geresniam gyvenimui, geresnei savijautai ir pan. Jeigu skaitote ir turit, ką pasiūlyti, pasidalinkit komentaruose. Aktualu ne man vienai.

Vienas mano mėgiamiausių podcastų yra profesoriaus, neuromokslininko Andrew Huberman kuriamas “Huberman Lab”. Jo klausydama prisitaikau sau labai daug dalykų, kurie susiję su miegu, mityba, energija, darbingumu, efektyvumu, susikaupimu. Paklausykit, labai rekomenduoju.

Dar man patinka Mel Robbins. Ypač jos skleidžiama žinia, kad mums niekas nieko neskolingas, niekas neateis ir neduos dovanų. Jei ko nors nori, imi ir darai. Žinau, kai kurie jos mokymai, žodžiai ir panašiai skamba kaip banalybės, bet jei banalybė padeda atsistoti ir eiti pirmyn, tai kodėl gi ne?

Beje, ir Andrew Huberman, ir Mel Robbins klausausi Spotify. O štai YouTube labai mėgstu klausyti Ted Talks kalbų. Iki 20 minučių kalbose labai daug tirštos, solidžios informacijos apie visas gyvenimo sritis iš geriausių specialistų lūpų.

https://youtu.be/flmavHpnQ2c

Kol kas tiek YouTube rekomendacijų, ilgainiui pasidalinsiu ir sekamais Instagram, TikTok ir kitais profiliais. Gal atrasite kažką, kas įkvėps ir suteiks naudingų minčių.

O aš eisiu pažiūrėti į pavasarėjantį Vilnių ir asfalto džiungles bei pasvajosiu apie gyvenimą kažkur toliau nuo miesto. Taip ir nesuprantu, ar čia mano vidinis perdegimas šaukia bėgt nuo per didelio tempo ir sėja mintį galvoje kraustytis, ar čia iš tiesų sprendimas persikelt į rajoną būtų geras.

2 thoughts on “Išsibarsčius galva ir 3 rekomendacijos, kur rasti gerų idėjų saviugdai ir sveikatai”

  1. Ačiū už rekomendacijas. Mane kamuoja panašios, bet ir skirtingos bėdos-kaip susikaupti tai saviugdai ar apskritai kam nors rimčiau,kai esu amžinai pavargusi. Paprastas poilsis čia jau nepadeda, radikalesnis pokytis reikalauja tų jėgų, kurių neturiu. Tai plaukiu pasroviui, jaučiu TED talks nerasiu motyvacinės kalbos pvz kaip mirtinai pavargęs sukūriau sėkmingą verslą :)

  2. Jaučiu, geriausias būdas čia paieškoti dalykų, kurie privers ar padės užsibrėžt ribas tam, dėl ko kyla nuovargis, tada padės rast laiko poilsiui ir galiausiai bus galima kažką iš Ted Talks prisitaikyt :))

    Jei rimčiau, Huberman Lab turi nemažai veikiančių patarimų streso, nuovargio, motyvacijos ir pan. tema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *