Yra dalykų, kuriems negaliu atsispirti. Tarkim, knygoms. Sudėjus tai ir faktą, kad knygų mugėje nebuvau kelerius metus, nesunku suprasti, kodėl mano planas “nusipirkti 5-6” virto grįžimu namo su 19 naujų knygų ir dar užsakymu internete su dar keliomis, esą defektų turinčiomis, knygomis.

Knygų mugėje išties paskutinį kartą buvau labai seniai. Labai. Gal prieš kokius ketverius metus jei ne dar seniau. O šįkart nusprendžiau pasižmonėti, čiupau pusbrolį į kompaniją ir iškeliavau.

Laimikis buvo įspūdingas. Tiesa, mano sąrašas to, ką norėčiau turėti namie, buvo dar įspūdingesnis. Bet pirkti visko nedrįstu vien todėl, kad namuose – kapitalinis remontas ir kol kas nėra nei vienos spintos knygoms, nei vieno kampelio joms pasidėti. Dar blogiau: per pastaruosius pusantrų metų tiek apsileidau su savo virtualiu turimų knygų sąrašu, kad kraustydamasi, kai pardavėm vienus namus, atradau bent 3-4 vienodas knygas. Sąžinė graužia.

Tad knygų mugėje aš nusitaikiau į vaikišką, paauglišką literatūrą ir dar šį bei tą. Rimčiausiai, matyt, prasinešiau pro leidyklos “Nieko rimto” stendą, bet apsilankiau ir “Baltos lankos”, “Alma Littera”, “Debesų ganyklos” stenduose.

Ką pirkau?

Iš karto noriu pasakyti, kad mano didžioji dalis pirkinių susiję su daug žodžių turinčiu rašto darbu, šiuo metu tyliai snaudžiančiu mano Google Drive. Tad vaikišką ir paauglišką literatūrą skaitau dėl to, kad pakutenčiau vaizduotę ir neatitrūkčiau, ne tik dėl to, kad man apskritai vis dar patinka tokios istorijos ir patiks ilgai.

“Nieko rimto”

Šiame stende prisikroviau du maišus, kurių vieno rankenos atlaikė lygiai iki kito leidyklos stendo Knygų mugės vaikų salėje, kur pamačiau dar vieną norimą knygą.

Dėmesio skyriau Neringai Vaitkutei, nes, mano akimis, ji viena įdomiausių Lietuvos rašytojų vaikams. Seniai norėjau “Klampynių kronikų”, bet trūko pirmos dalies, o leidykla šviežiai ją perleido ir štai – visos trys knygos pas mane. Drauge prigriebiau ir “Vaivorykštės arkas”, bet pamiršau jos naują knygą apie Jeronimą!

Dar iš pasiimtų – “Laira Belakva” – plonytė Philip Pullman “Auksinio kompaso” istorijų dalis. “Auksinis kompasas” labai patiko (rodos, 4 knygos sudaro seriją). Taip pat antra “Žiemos sužadėtinių” dalis – “Dingusieji mėnesienoje”. Nežinau, kada perskaityti laiko bus, bet atrasiu – anotacija sužavėjo.

Kažkaip labai tikiu, kad patiks “Slapti Erškėtrožių kalvos žirgai”, o “Septynios minutės po vidurnakčio” buvau įkalbėta paimti, nes, sakė, geriau nei filmas. O filmas labai patiko, sujaudino ir sugraudino.

Frances Hardinge yra mano visiška meilė. Beprotiškai patiko “Veidas kaip stiklas”, “Melų medis”, “Gegutės daina”, tad aišku, kad naujausia knyga “Gelmių šviesa” irgi atsidūrė mano rankose.

“Berniukas ant medinės dėžės” yra holokausto istorija ir, beje, susijusi su Šindlerio sąrašu, filmu “Sąrašas”. Leidyklos darbuotojas įkalbėjo paimti. Galėčiau pridurti, kad daug stengtis nereikėjo.

Galiausiai dar ir “Geležinės širdies Violetą” paėmiau, nes tiek reklamavo visur, kad pasidomėjau daugiau ir pagalvojau, kad bus įdomu.

“Alma littera”

Šios leidyklos stende aš visada turiu, ką pirkti. Kur neturėsi, kai ir maginę fantastiką skaitai, kai detektyvus mėgsti, romantinės istorijos patinka, geros saviugdos ir psichologinės knygos.

Bet šįkart buvau konkreti. Andrzej Sapkowski ir jo raganius Geraltas bei “Audrų sezonas” buvo tai, kas buvo labiausiai reikalinga. Taip pat ketvirtoji šviežiai išleista Sarah J. Maas knyga “Sidabro liepsnų dvaras”. Pirmos trys dalys laukia geresnių laikų, ketvirtoji irgi palauks.

Pas VeniVidi.lt Salomėją rankose Instagrame pamačiau Donna Barba Higuera “Paskutinė istorijų pasakotoja”. Patiko anotacija, pasičiupau, kaip ir V. E. Schwab “Galantija”. Nusprendžiau, kad man patiks, ar tikrai – papasakosiu bloge. 

“Eridanas” ir “Baltos lankos”

Štai Roger Zelazny “Šviesos valdovas” buvo neplanuotas absoliučiai. Ėjau pro leidyklos stendą ir sudomino viršelis, o tada ir mano mėgiamo George R. R. Martin citata ant viršelio, kad šita mokslinė fantastika yra wow. Taip ir pasakiau leidyklos atstovams ir pasiėmiau knygą.

“Baltų lankų” išleistą “Skaistybės metai” buvau nusižiūrėjusi jau prieš kurį laiką. Anotacija prikaustė, tikiuosi, taip bus ir su knygos puslapiais. Beje, patiko ir kainos šiame stende: tikrai buvo reikšmingai pigiau.

“Debesų ganyklos”

Čia ėjau turėdama konkrečius norus, todėl daug žvalgytis neteko. Bet leidykla viena mano mėgiamesnių, turiu ne vieną jos leistą knygą.

Tad šįkart akiratyje atsidūrė dvi vaikams/paaugliams skirtos knygos: “Vampyrai ir kitos bėdos”, kurią parašė Rut Gudnadottir, ir “8-oji diena. Kvota”, parašyta Marleos Morshuis. Abi pasirodė tikrai įdomios skaitant anotacijas.

Kažkuriame kitame įraše parodysiu, kaip atrodo knygos su defektais ir kodėl verta jas pirkti, taip pat vieną gražiausių ir žiauriausių knygelių vaikams.

O ką jūs parsinešėte iš Knygų mugės?

2 thoughts on “Knygų mugė ir mano 19 knygų, kurias joje nusipirkau”

  1. Jei nepaslaptis kur dedate perskaitytas knygas? Tiesiog smalsu. Beje ar skaitote tas pačias knygas ir kokios tai knygos jei skaitote antrą, trečią ar daugiau kartų?

  2. Aš esu prisiekus kaupikė! 🥹 Tačiau dabar kaip tik įsirenginėjame namus ir supratau, kad dalies knygų antrąsyk neskaitysiu, tai netrukus pildysiu Vinted paskyrą ir bandysiu ten perparduoti, ką turiu ir ko antrąsyk į lentynas nebekrausiu. Panašų apsivalymą turėjau pernai pavasarį, tai iš namų iškeliavo 100+ knygų.

    Dabar tikslas vėl pasidaryti katalogą skaitmeninį ir pasilikt mėgiamą žanrą namuose. Aišku, išimtis vaikiškoms knygoms, net jos net perskaitytos kol kas iš namų nekeliaus niekur, kol neužaugs mažasis skaitytojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *